Vlastníci rodinných domů a zahrad moc dobře vědí, že práce kolem nemovitosti je nekončící a trvalá a jaro bývá z tohoto pohledu logicky nejaktivnější. V podstatě se dá říci, že po skončené zimě je stále co opravovat. Naštěstí jsou tu pomocníci, díky kterým může jít práce rychle od ruky.

(Komerční prezentace)

Když je potřeba rychle něco opravit

Rychletuhnoucí beton Knauf BN 30Pro drobné stavební práce přijde vhod rychletuhnoucí beton Knauf BN 30. Je ideální, když je například potřeba upevnit sloupek zábradlí nebo plotu, protože má velmi rychlý náběh pevnosti, vysokou přilnavost k podkladu, zvýšenou vodotěsnost a odolnost vůči prostředí. Lze doporučit rovněž na opravy betonových schodů, ploch a zahradních chodníčků nebo i k jejich pokládání a usazování. Svůj úkol splní potřebujeme-li zpevnit plochu pod pergolou či altánkem, ve skleníku, WC atp. Beton je možné také použít i pro odlévání do formy, zejména v případě, že si chceme vyrobit vlastní ozdobný betonový prvek na zahradu, například ozdobné nášlapné dlaždice, pítka pro ptáky či nádoby na výsadbu květin.

Rychletuhnoucí beton Knauf BN 30 - zrnitost směsi 0 až 4 mm, doba zpracovatelnosti cca 10 minut, barva šedá, spotřeba cca 2 kg/m2/mm. 

Čím vyzdít a vyspárovat zídku?

Malta Knauf MCZ 2Malé, velké, nízké i vysoké – zídky či pergoly jsou oblíbené a na zahradách plní nejrůznější funkce - oddělují jeden prostor od druhého, vytvářejí zastíněná místa, terasy nebo opěrné zídky ve svahu. Zídku můžeme postavit na sucho z přírodního kamene nebo vyzdít např. z lícových cihel. Pro zdění obkladového a lícového zdiva je vhodná ručně zpracovatelná malta Knauf MCZ 2 pro vnitřní i vnější použití. Vedle pohledového zdiva se hodí i pro zdění betonových bloků, cementových tvárnic, ale především lícového a obkladového zdiva a cihel s nízkou nasákavostí do 7%. 

Malta Knauf MCZ 2 velmi dobře odolává povětrnostním vlivům včetně mrazu. Je tedy  ideální ke zdění venkovních pohledových zídek a ozdobných zahradních prvků právě z lícových cihel a kamene, protože ji lze použít ke zdění a spárování v jednom kroku. Při zdění je třeba dbát na řádné vyplnění ložných i styčných spár i na rovinnost jednotlivých řad. Malta musí při zdění lícovat se zdicími prvky, přebytečná malta vystupující ze spáry se musí ihned odstranit a zdivo očistit. Spára se nechá lehce zavadnout a vyprofiluje se např. seřízlou gumovou hadicí odpovídající tloušťce spáry. Po takto provedené vyzdívce by měla voda stékat plynule. Doporučená tloušťka vrstvy pro zdění z režného zdiva typu „Klinker“ je cca 10 – 15 mm. Při zdění z kamene je možná výška spáry do 20 mm.

Ručně zpracovatelná malta Knauf MCZ 2 - zrnitost směsi 0 až 4 mm, doba zpracovatelnosti  5 hodin, vydatnost: 1 pytel 30 kg na cca 22 l čerstvé malty.

Renovujeme dlažbu venkovní terasy

Knauf FlexkleberHezká terasa u domu dokáže proměnit běžnou zahradu z fádní a obyčejné, na komfortní a atraktivní, která přináší majitelům hodně radosti od jara do podzimu. Při budování nové venkovní terasy nebo renovaci stávající se vyplatí pečlivost, protože dlažba trpí venku velkými teplotními výkyvy, deštěm, sněhem, mrazem  i sluncem. K moderním stavbám se dobře hodí kámen nebo dlažba. Pro vnější použití musí být mrazuvzdorná a protiskluzová. (např. slinutá dlažba s nízkou nasákavostí 0,04 až 0,5 %). Aby terasa dlouho a dobře sloužila je potřeba i kvalitní lepidlo. Pro tento případ Knauf doporučuje flexibilní cementové mrazuvzdorné lepidlo třídy C2TE S1 Knauf Flexkleber. Toto zvláště pružné lepidlo bylo vyvinuto díky dlouhodobé spolupráci s profesionálními kladečskými firmami. Je určené pro lepení všech běžných druhů keramických obkladů a dlažeb, včetně slinutých, z tmavého přírodního i umělého kamene na podklady běžné ve stavebnictví. Lepidlo Knauf Flexkleber je svými parametry vhodné zejména pro prostory s extrémním termickým namáháním v interiéru i exteriéru. Jedná se hlavně o vytápěné podlahy, venkovní balkony a terasy.

Knauf Flexkleber – flexibilní mrazuvzdorné lepidlo s nízkým skluzem a prodlouženou dobou zavadnutí, vhodné pro lepení velkoformátové dlažby a obkladů, pro vnitřní i vnější použití, spotřeba cca 2 kg / m2, doba zpracovatelnosti cca 3 hodiny.

Spočítejte si materiál na terasu na www.knaufpoint.cz

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem