Pořádná koulovačka, sněhem pokryté sjezdovky i běžkařské tratě, zasněžená romantika v krajině? Přesně proto se na pořádnou chumelenici obvykle těšíme. Méně už pak na ranní odhazování sněhu z chodníku, dvora nebo příjezdové komunikace. Ale nebojte, nemusíte hned sahat po hrablu, nastartujte raději některý ze strojů, pro které je boj s prašanem, udusaným sněhem i hutnými závějemi maličkostí! Vyberte si vhodný model sněhové frézy právě pro vás a už se rozhodně nenadřete.

Flotila sněhových fréz nabízí jednoduché elektrické modely pro odhoz sněhu v těsné blízkosti domu, chalupy, dílny nebo garáže, i výkonné benzinové frézy pro likvidaci sněhové masy na velkých prostranstvích i příjezdových komunikacích a profesionální stroje určené do nejnáročnějších horských podmínek. Z jak velké plochy má fréza odhazovat sníh? Nárazově nebo pravidelně? V jakém terénu a na jakém povrchu bude pracovat? Těmito parametry se řiďte při výběru ideálního typu a modelu sněhové frézy s odpovídajícími funkcemi a výbavou.

Čerstvě napadaný sníh na betonové zahradní cestě nebo dlážděném dvoře? S tím si skvěle poradí jednoduchá elektrická fréza Toro Powercurve 1800 hračka. Více na www.mountfield.cz

„Elektrické modely sněhových fréz jsou vybaveny tichým, a přitom dostatečně silným motorem pro úklid zahrady a prostoru v blízkosti domu nebo garáže. Velkou výhodou je také nízká hmotnost a jednoduchá obsluha. Po zimě oceníte i praktickou skladnost stroje. Sníh beze zbytku odhazuje do vzdálenosti několika metrů. Motor zajišťuje pohyb frézy otáčením pryžového sněhového šneku. Pro dokonalou manipulaci se strojem po celém prostoru stačí zajistit dostatečně dlouhý přívodní kabel, ideálně speciálně určený k celoročnímu využití,“ vysvětluje Lukáš Bejlovec, produktový manažer společnosti Mountfield.

Přístupové cesty, parkovací plocha nebo chodník jsou revírem pro jednostupňovou benzinovou sněhovou frézu Toro Quick Clear CCR 6053 R, více na www.mountfield.cz

Pro pravidelný odhoz sněhu ze zpevněných ploch nebo cest rozhodně sáhněte po benzinové sněhové fréze. I na vydatnou vrstvu prašanu postačí model s jednostupňovým odhozem sněhu. Se zprovozněním stroje obvykle pomůže ještě v pohodlí garáže nebo dílny elektrický startér a pak už se můžete společně pustit do boje se sněhovou nadílkou. Fréza je poháněna otáčením šneku a současně odhazuje sníh nastavitelným otočným tunelem do určené vzdálenosti.

Když jde do tuhého, povolejte do akce dvoustupňovou benzinovou frézu Ariens Deluxe 24. Více na www.mountfield.cz

„Jsou ale také disciplíny, ve kterých rozhodně kraluje benzinová fréza s dvoustupňovým systémem odhozu. Jde především o nezpevněné nebo rozlehlé plochy (např. parky nebo parkoviště) nebo příjezdové komunikace, překážky v podobě vysoké vrstvy mokrého, přemrzlého nebo udusaného sněhu či robustních závějí, a to dokonce v náročném horském terénu. Pilovitý šnek těchto profesionálních strojů nekompromisně odřezává a vhání sněhovou hmotu do lopatek vysokorychlostní ventilace odhozového tunelu o kapacitě až 800 kg/min.,“ doplňuje Lukáš Bejlovec z Mountfieldu.

Více informací na www.mountfield.cz.

Zdroj: Marketingové sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem