K letní zahradní zábavě či party s přáteli nebo oslavám v kruhu rodiny patří také vůně grilovaného masa. Vždyť kdo by odolal chuti a vůni dobře propečeného, ale uvnitř krásně šťavnatého steaku s křupavou kůrkou na povrchu? S grilem plynovým, na dřevěné uhlí, nebo dokonce kombinovaným, rozehrajete na zahradě velkou show barev, vůní i chutí! Začíná totiž léto a zahrady patří pohodě!

(Komerční prezentace)

Znáte to, blíží se zahradní oslava a vy intenzivně řešíte, jak hosty kromě zábavy také nasytit a v lepším případě ještě něčím překvapit nebo dokonce okouzlit. Perfektně grilovaný steak takovou roli zvládne dokonale. Svěřte to některému z amerických plynových grilů Char-Broil! Ty jsou jedničkou na trhu v USA a stále oblíbenější také u nás. Snoubí se v nich dlouholetá tradice barbecue s moderními technologiemi. Mezi ně patří například TRU-Infrared systém, který využívá principu infračerveného záření. Maso se díky němu nepřipaluje, je extra šťavnaté a má křupavou kůrku.

Robustní plynový gril Char-Broil Royal v antracitové barvě se může pochlubit čtyřmi hlavními hořáky, bočním hořákem pro přípravu lahodných omáček a polévek, čtyřmi koly a prostornou úložnou plochou (Foto: Mountfield)

Základem je speciálně tvarovaná mřížka se spoustou malých otvorů umístěná pod roštem. Když k ní dorazí horký vzduch z hořáků, prudce se zpomalí jeho proudění, protože nemůže překážkou pronikat vysokou rychlostí. Teplo se tak rozšiřuje rovnoměrně na spodní straně roštu a plocha vyzařuje infračervené záření přímo do jídla nad sebou. Sálá pomalu, nevysouší ho. Plameny nepronikají vzhůru, takže se maso ani nepřipaluje. Mřížka navíc zachytává tuk, který by jinak odkapával do plamenů. Ten se odpaří v podobě kouře, který přidává masu ještě intenzivnější chuť a vůni.

Revoluční hybridní gril Char-Broil Gas2Coal kombinuje možnost grilování jak na plynu, tak i na dřevěném uhlí (Foto: Mountfield)Americké grily Char-Broil jsou o vychytávkách. Vyznavače klasického grilování na dřevěném uhlí potěšíte skvělým šťavnatým steakem s užitím oblíbeného smoker boxu – plechového zásobníku, který po naplnění dřevěnými chipsy dle vašeho výběru dodá masu na grilovacím roštu nezaměnitelnou výraznou vůni. Ale ještě větší pokušení k experimentům nabízí revoluční novinka letošní sezóny. Hybridní gril Char-Broil Gas2Coal, který umožňuje grilování na plynu i na dřevěném uhlí.

Jaký zvolíte postup přípravy báječně šťavnatých steaků, je tedy jen na Vás! Přechod z plynu na uhlí a naopak je otázkou necelé minuty. Zásobník s dřevěným uhlím vložíte snadno mezi plynové hořáky a rošt. Uhlí prohořívá díky speciální konstrukci zásobníku shora dolů a maso je tak zároveň lépe chráněno před připálením.

Více na Mountfield.cz

Zdroj: Inzertní sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem