Pergoly představují v zahradě či na terase malou oázu klidu, kterou občas potřebuje každý z nás. Vytváří elegantní prostředí a maximální pohodlí téměř po celý rok. Svým výjimečným designem budou dotvářet Vaše nové zážitky v zahradě. A právě proto v  posledních letech, přední výrobce stínicí techniky, společnost ISOTRA uvedla na trh hned tři různé druhy pergol.

(Komerční prezentace)

Samonosná bioklimatická pergola ARTOSI je absolutní novinkou přicházející přímo z vývojového oddělení společnosti ISOTRA. Tato pergola svým inovativním a čistým designem splňuje náročné požadavky současného uživatelského komfortu nejen tím, že může mít šířku až 4 metry, výsuv až 7 metrů a výšku až 3 metry, ale také jejími dalšími přednostmi. Hliníkové lamely lze orientovat od 0° do 130°, samozřejmostí je dokonalé těsnění a sklon lamel pro řízený odtok vody stojkou. Nosnost lamel je od 116 kg/m2 při 4metrové šířce pergoly.

Pergola ARTOSI (Zdroj: ISOTRA)

Do pergoly je možno integrovat stínicí prvky a také LED osvětlení. Předností pergoly ARTOSI je možnost rozdělení střechy na více nezávislých sekcí ovládaných individuálně podle pozice slunečních paprsků. Stojku pergoly lze umístit až jeden metr mimo roh pergoly. Jednotlivé pergoly lze k sobě spojit, potom ve spoji pergol zůstává pouze jedna stojka. Pergolu ARTOSI lze sestavit až pěti způsoby a lze kombinovat volně stojící část s částí kotvenou do zdi. Vzhledem ke všem těmto parametrům pergoly je její cena také její významnou předností.

Minulý rok společnost ISOTRA uvedla na trh dva typy samonosných pergol s názvem MIRA 4 a MIRA 2. Obě pergoly jsou tvořeny rafinovaným a inovativním designem. Střecha je z hliníkových lamel, které lze orientovat od 0° do 140° s těsněním a bočním odtokem vody. Do pergoly lze integrovat LED bodové osvětlení i stínicí prvky - screenovou roletu či venkovní žaluzii a také systém proti zasněžování lamel.  

Pergola MIRA 2 (Zdroj: ISOTRA)

Pergoly MIRA představují syntézu pevné, stabilní konstrukce a inovativního provedení lamel, včetně příslušných komponentů. Kromě dynamických testů splňují pergoly MIRA také přísné nároky na statické zkoušky rovnoměrného zatížení lamel v uzavřené poloze o hmotnosti až 140 kg/m2. Pergoly splňují požadavky 6. třídy odolnosti proti větru. MIRA 4 je samonosná pergola se 4 základními stojkami. MIRA 2 je také samonosná pergola, ale pouze se 2 základními stojkami a kotvením do stěny. Obě pergoly lze zpražit v modulovém systému vedle sebe nebo za sebou. Pergola MIRA 4 tedy není závislá na umístění u budovy a může tak být situována kamkoli. Pokud Vám chybí pohodlí moderního odpočinku na zahradě, u bazénu, jezírka či skalky, elegantní zastřešení předzahrádky restaurace nebo bezpečné kryté stání pro automobil jsou pergoly MIRA tou správnou volbou.

Pergola MIRA 4 (Zdroj: ISOTRA)

Hliníková látková pergola LUKA je estetickou ozdobou pro každou zahradu. Tato pergola je k dispozici ve dvou variantách, LUKA S a LUKA M, které se liší pouze limitními rozměry. Alternativně lze zpražit dvě pergoly vedle sebe, tuto variantu lze objednat pod názvem LUKA S/D nebo LUKA M/D. Stahovací střecha je vyrobená z jediného kusu nehořlavé PVC tkaniny. Látka vykazuje vynikající pevnost a rozměrovou stabilitu, samozřejmosti je 100% ochrana proti dešti a slunečním paprskům. Trakční systém je vyroben z vysoce odolného ozubeného řemenu, který běží na kuličkových ložiscích. Toto spojení se vyznačuje velmi tichým a pravidelným chodem. Ovládání pergoly je možné pouze motorem. Čelní odtok vody je integrovanou součástí konstrukce pergoly. Látku lze vybrat ze samostatného vzorníku, kdy jsou na výběr více než dvě desítky barev.

Hliníková látková pergola LUKA (zde LUKA S) je estetickou ozdobou pro každou zahradu. (Zdroj: ISOTRA)

Pro každou pergolu je na výběr z několika barevných provedení lamel a konstrukcí. Všechny pergoly mají své specifické výhody a vlastnosti. Více nejen o pergolách, ale i dalších výrobcích z oblasti stínění se můžete dozvědět na Isotra.cz

Zdroj: Marketingové sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem