V létě ožívají okna květinovými truhlíky. Rostlin vhodných pro pěstování v nádobách je řada, při jejich výběru se řídíme polohou a orientací oken a rovněž vlastním vkusem.

Truhlík můžeme ale osázet také tak, abychom z něj měli radost, i když ho zrovna nevidíme. Stačí jen vědět, které rostliny voní za teplých letních podvečerů a nocí a sesadit je do truhlíku tak, aby i přes den byly pastvou pro oko.

V našem případě na obrázku jsme využili omamně vonící heliotropium (podle své vůně lidově nazývané vanilka) a krémové a fialové květy šalvěje, které jsme doplnili popínavou podénkou s panašovanými listy a veselými proužkovanými petúniemi.

! Prohlédněte si on-line NEJVĚTŠÍ KATALOG RODINNÝCH DOMŮ !

Další vhodné rostliny:

Hrachor - půvabná, sladce vonící popínavá letnička s řadou hybridů nejrůznějších barev. Má ráda kyprou humózní a vlhkou půdu.

Mateřídouška - drobná, silně vonná vytrvalá bylina nebo polokeřík trsovitého vzrůstu, nenáročná na půdu, upřednostňuje slunné stanoviště.

Svazenka - kompaktní aromatická letnička s hořcově modrými květy. Prospívá
na plném slunci a v dobře propustné půdě.

Okrasný tabák - trvalka, u nás pěstovaná jako letnička se silnou a příjemnou vůní květů, které se otvírají na noc. Vyžaduje rozptýlené světlo až polostín.

text: Lucie Martínková, foto: archiv

logo MessengerPoslat Messengerem