Ať se mezi stromy převalují cáry mlhy, nebo do jejich řídnoucích korun bubnuje déšť, v hloubi téhle zahrady stále panuje vlídná atmosféra. Podzim ji proměnil v magickou krajinu, ve které si jako v pohádce připadají i ti, kdo na skřítky a kouzla nevěří.

To, že se na poli obklíčeném z jedné strany dálnicí D1 a z druhé někdejší císařskou silnicí vedoucí z Brna do Vyškova skrývá zahrada, naznačují vrcholy stromů čnící nad vysokým  neprůhledným plotem. Někde tady se na koňském hřbetu proháněl francouzský vojevůdce Napoleon Bonaparte. Mimochodem nedaleko odtud, u Staré pošty, která je stejně jako celé území od Brna po Slavkov poznamenaná historií bitvy tří císařů, stojí jedinečný pomník padlým válečným koním. A jedinečná je také tahle zahrada, o kterou od jara do zimy a od rána do večera s láskou pečuje sympatická Kateřina.

Kouzlo starého sadu

Kateřina Čtvrtníčková je vášnivá zahradnice, a ačkoli působí křehkým dojmem, neváhá vzít do ruky motorovou pilu nebo sekeru, aby okolo čtyř set padesáti urostlých stromů v ovocném sadu udržela pod kontrolou a v dobré kondici. V tom, co by leckdo považoval za přítěž, spatřuje Kateřina obrovskou výhodu, protože bez stromové stařešiny by nejspíš zahrada měla jen půl ze své tajemné krásy...

Celý článěk z návštěvy včetně fotogalerie najdete na webu dumabyt.cz

logo MessengerPoslat Messengerem