Kaktusům přes léto nejlépe prospěje pobyt na čerstvém vzduchu a na slunci. Cenné kolekce stěhujte až na přelomu května a června. Velké exempláře se často pěstují jako přenosné rostliny, které každoročně tráví léto na terase.

Než vynesete kaktusy ven, promyslete, jak je přivyknete na silné slunce a jak je ochráníte před letními dešti. Lehká laminátová, průhledná stříška nad sbírkou drobných kaktusů ochrání rostliny před deštěm a také umožní pro první týden po přestěhování na venkovní terasu připevnit stínicí bílou netkanou textilii.

U velkých rostlin, jako je např. Echinocactus grusonii, zapíchněte po obvodu nádoby nejméně čtyři vysoké tyčky, přehoďte bílou netkanou textilii a připevněte kolíčky na prádlo. Výhodou je přečnívající střecha domu nebo vyčnívající balkon, tady kaktusy budou v suchu po celé léto, ale počáteční, alespoň týdenní navykací kůru na slunce pod bílou netkanou textilií musí prodělat také.

! Prohlédněte si on-line NEJVĚTŠÍ KATALOG RODINNÝCH DOMŮ !

Druhy méně náročné na teplotu mohou být pod bílou netkanou textilií již od dubna. Textilie chrání i před mrazem. Jakmile se rostliny adaptují, přihnojujte, ale jen hnojivy pro kaktusy a podle nároků druhu!

text a foto: Marie Musilová

logo MessengerPoslat Messengerem