S potěšením sledujeme, že lidé ani v nevlídné zimě nezapomínají na naše opeřené přátele, což dokazují bohatě prostřená ptačí krmítka a připravené budky. Pokud si chcete do zahrady nebo před dům také nějaké to krmítko nainstalovat, ale nevíte, kde začít, můžete se inspirovat u čtenářů časopisu Rodinný dům.

Ne vždy je potřeba vyrábět domečky a instalovat složité konstrukce. Někdy stačí obyčejné lojové koule se semínky v síťkách nebo třeba kus ovoce na drátě. Vydařenou fotografii ptačího akrobata, který při jídle občas „vystřihne“ nějaký ten přemet, jsme objevili na internetu. Oceňujeme chytrý nápad hodný následování! 

Ne vždy je potřeba vyrábět domečky a instalovat složité konstrukce. Někdy stačí obyčejné lojové koule se semínky v síťkách nebo třeba kus ovoce na drátě.

Obrázek krmítka vlastní důmyslné konstrukce nám zaslal pan Viktor Hrivnák. Nepochybujeme, že se bude líbit ptáčkům stejně tak jako nám:

Obrázek krmítka vlastní důmyslné konstrukce nám zaslal pan Viktor Hrivnák.

Ladovskou chaloupku se sněhovým popraškem na střeše připomíná pěkné krmítko z Ruprechtova:

Ladovskou chaloupku se sněhovým popraškem na střeše připomíná pěkné krmítko z Ruprechtova.

Aby ptákům do talířů nenasněžilo, o to se postará strmá rákosová stříška. Vypadá to, že tolik módní environmentalismus nalezl své zastoupení i mezi opeřenými polétavci:

Aby ptákům do talířů nenasněžilo, o to se postará strmá rákosová stříška. Vypadá to, že tolik módní environmentalismus nalezl své zastoupení i mezi opeřenými polétavci!

Krmítko roubeného typu opatřené skládanou střešní krytinou nevidíme příliš často, takže nezbývá než pogratulovat šikovnému milovníku ptactva ke zdařilému stavebnímu počinu:

Krmítko roubeného typu opatřené skládanou střešní krytinou nevidíme příliš často, takže nezbývá než pogratulovat šikovnému milovníku ptactva ke zdařilému stavebnímu počinu.

I na tomto krmítku zahlodal zub času, zato jeho umístění skýtá četné výhody. Například ohřát si prokřehlá křídla na sluníčku není k zahození. Vždyť slunce hřeje i v zimě:

I na tomto krmítku zahlodal zub času, zato jeho umístění skýtá četné výhody. Například ohřát si prokřehlá křídla na sluníčku není k zahození. Vždyť slunce hřeje i v zimě.

Příklad, kam vede letité zanedbávání údržby nemovitosti. Rozlepené střešní krytině z překližky už nepomůže ani lodní lak, ale ptákům to zřejmě zas až tolik nevadí - hlavně aby bylo co zobat:

Příklad, kam vede letité zanedbávání údržby nemovitosti. Rozlepené střešní krytině z překližky už nepomůže ani lodní lak, ale ptákům to zřejmě zas až tolik nevadí - hlavně aby bylo co zobat.


Snímek zajímavé ptačí budky nám zaslal pan Mirek Čech. Dobře si všimněte štíhlé obytné partie domu, neschází ani bidýlko:

Snímek zajímavé ptačí budky nám zaslal pan Mirek Čech. Dobře si všimněte štíhlé obytné partie domu, neschází ani bidýlko.

Krmítko lze vyrobit z různých materiálů, i z keramiky. Je sice křehké, ale pokud s krmítkem vítr nebo vy sami netřísknete o zeď, vydrží všechno. Paní Ivě Kozlíkové, která nám snímek zaslala, prý slouží již řadu let:

Krmítko lze vyrobit z různých materiálů, i z keramiky. Je sice křehké, ale pokud s krmítkem vítr nebo vy sami netřísknete o zeď, vydrží všechno. Paní Ivě Kozlíkové, která nám snímek zaslala, prý slouží již řadu let.


Text: Adam Krejčík, Foto: čtenáři, autor, Isifa, archiv

logo MessengerPoslat Messengerem