Květinová inspirace Look & Wonder napovídá, že máte pohlédnout a žasnout. Vázy s květinami a kytice jako z pohádky dovedou překvapit i navodit příběh, ať už jsou s pozemskými přírodními motivy, nebo inspirované podmořským světem. Zvláště v harmonických interiérech zapůsobí jako monumentální umělecké objekty. Použité materiály a struktury navíc podnítí vaši představivost.

Stylová kombinace bledě zelené a růžové dodá váze s hrubou strukturou klasický nádech. Přirozeně šedavé barvy větví umožní květům a váze ještě více vyniknout. Orchidej Cymbidium, šater (Gypsophila), jícnovka (Eustoma), anturie (Anthurium).Je až neuvěřitelné, jak může váza ovlivnit celkový dojem z kytice a podtrhnout fantaskní vzhled květino-vých vazeb. Nádoby na květiny dove-dou vyvolat nové pocity, zvlášť když je rozhraní mezi přírodním a umělým dobře vyladěné. Na vázy si tak mohou zahrát také předměty, původně určené k jinému účelu. K bílým tónům se přidávají tlumené přírodní v kombinaci s růžovou, nachovou a přirozenými odstíny zelené. Pro tato aranžmá je typické, že nikdy nepoužívají mnoho různých barev.

Obě vázy jsou velmi výrazné a zdánlivě se k sobě nehodí, ale správně zvolené květiny je sjednocují v jeden nepřehlédnutelný celek. Orchidej Cymbidium, karafiát (Dianthus).Královnou zimních dekorací je orchidej Cymbidium s extravagantním tvarem jako z pohádky. Její výrazné tvary příjemně kontrastují se zašpičatělými okvětními plátky karafiátu (Dianthus) v tlumených pastelových barvách. K nápadným exotickým květinám patří luxusně vyhlížející anturie (Anthurium), která okouzlí uhlazeným elegantním tvarem. Hladký povrch jejích toulců pěkně doplňují právě orchideje Cymbidium. Anturie navíc překvapí odrůdami nových barev, vedle tradiční červené je to i bílá, zelená a růžová.

Více článků z rubriky INTERIÉR na www.dumabyt.cz nebo www.modernibyt.cz.

Zátiší jako z malířského ateliéru. Růže (Rosa), orchidej (Cymbidium), limonka (Limonium), jícnovka (Eustoma).Štíhlá a něžná jícnovka

Drobné romantické květy mají neobyčejně vyhlížející šater (Gypsophila) a limonka (Limonium). Záplavou maličkých kvítků připomínají tajuplný závoj, aranžmá totiž zůstávají i přes velký počet květů na každém stonku průhledná. Jednou z nejromantičtějších květin je štíhlá a něžná jícnovka (Eustoma) s jemně zatočenými a pečlivě poskládanými okvětními plátky. Pěstuje se v široké škále barev: nachové, růžové, červené, bílé i zelené.

text: Šárka Drbohlavová, foto: Holandská květinářská kancelář

logo MessengerPoslat Messengerem