Znáte to, je horký slunečný den a vy jste s rodinou na zahradě. Na odpoledne přijeli vaši přátelé s dětmi, a zatímco vy sedíte, popíjíte osvěžující nápoje nebo grilujete maso, nejmenší si hrají. Slunce ale praží, proto je raději necháváte ve stínu. Proč jim tedy nepořídíte bazén? Mohli by si báječně hrát, osvěží se a zároveň budete mít jistotu, že nedostanou úpal.

(Komerční prezentace)

Na našem trhu je bazénů bezpočet. Pro lepší orientaci si popišme jejich rozdělení. Nadzemní bazény lze rozdělit do tří skupin. První jsou tzv. samonosné, z nichž asi nejznámějším a zároveň nejprodávanějším je model Tampa. Tento typ má pružné celoplastové tělo z trojvrstvého PVC. Absence pevných součástek zajišťuje bezpečné používání bez rizika úrazu způsobeného nárazem.

Měkkost a poddajnost ocení hlavně rodiny s malými dětmi. Každý rodič jistě potvrdí, že když si malí raubíři hrají, nekoukají nalevo ani napravo. Montáž samonosných bazénů je velice jednoduchá. Stačí jen nafouknout vrchní límec a stoupající voda bazén sama postaví. Pár hodin po vybalení z krabice se již můžete ponořit do osvěžující vody.

Bazén Tampa (MARIMEX)

Druhou skupinu nadzemních bazénů tvoří modely s pevným kovovým rámem. Typickým příkladem je bazén Florida. Bazénová plachta z odolného PVC je zavěšená na speciální konstrukci. Pro tyto bazény je charakteristická stabilita, delší životnost a rychlá montáž.

Přehlídku uzavírají bazény s pevnými stěnami. Patrně nejznámějším zástupcem této skupiny je model Orlando. Stěny bazénu jsou vyrobeny z tvrzeného plechu ošetřeného galvanizací. Kromě dlouhé životnosti je velkou výhodou možnost ponechat bazén celoročně na zahradě. Na jaře není nutné cokoliv stavět a na podzim zase skládat. Na zimu stačí jen přidat do vody vhodné chemické přípravky a na bazén připevnit speciální zazimovací plachtu.

Bazén Orlando (MARIMEX)

Jak již vyplynulo, nadzemní bazén si můžete postavit prakticky kdekoliv na zahradě. Stačí jen kousek rovného místa bez kamenů, větví či většího množství spadaného listí. Jakýchkoliv stavebních úprav či výkopových prací se bát nemusíte. Nezapomínejte ani na bezpečnost. U nadzemních bazénů nehrozí, že by do něj nedopatřením spadlo dítě, kočka nebo pes.

Je mnoho způsobů, jak si užít slunečné odpoledne. Být pohromadě s rodinou a blízkými přáteli, na kterých vám záleží, je samozřejmě to nejlepší. Uvidíte, že koupání v bazénu si užijí nejen vaši nejmenší, ale i ti odrostlejší.

Více informací najdete na stránkách Marimex.

Zdroj: Tisková zpráva

logo MessengerPoslat Messengerem