Na parcelu na unikátním místě uprostřed přírody si majitel po řadě úvah vybral typový dům. Přesvědčil nás, že i touto cestou lze splnit požadavky na atraktivní bydlení a moderní design.

Koupelna má moderní velkoformátovou dlažbu a obklad napohled k nerozeznání od betonové stěrky. Velmi moderní vzhled, keramika vyšla výrazně levněji než Pandomo nebo jiný typ stěrky vhodný do koupelny.Rozlehlý pozemek na mírném slunném svahu, obklopený ze tří stran lesem a ze severu cestou, chytil našeho hostitele hned za srdce. Tichá louka, která dělá čest oblíbenému úsloví „na samotě u lesa“ a kde se po ránu prohánějí srnky a zajíci, dokonale splňovala jeho představu o ideálním místě pro stavbu domu. „Nejdříve jsem tu plánoval jen rekreační bydlení, dnes už tu zůstávám téměř trvale,“ přiznává při posezení u bazénu. Pro výjimečný pozemek hledal výjimečný dům, který bude odpovídat jeho životnímu stylu a bude souznít s krásným přírodním prostředím.

! Prohlédněte si on-line NEJVĚTŠÍ KATALOG RODINNÝCH DOMŮ !

Ložnice a pracovna. Oproti projektu si majitel přál strop otevřený do krovu, aby obytné místnosti v domě vypadaly větší a vzdušnější. Dřevěné trámy vytvářejí zajímavou dominantu.„Jednoduchost, vzdušnost, co největší prosvětlení a propojení se zahradou, to byly moje představy. V duchu jsem tu viděl klasickou zděnou stavbu se sedlovou střechou, ale s moderním vzhledem – spíše komfortní chatu než standardní rodinný dům. Typový projekt Monako se mi líbil na první pohled, vzhledem i dispozicí přesně vystihoval moje praktické potřeby i můj vkus. Mám rád soukromí i návštěvy, takže obývací pokoj s francouzskými dveřmi na velkou rohovou terasu, dobře ukrytou před pohledy kolemjdoucích, je pro mě to pravé. Také se mi líbí, že ložnicová zóna je oddělená, oproti typovému projektu jsem zmenšil jeden pokoj (je z něj malá pracovna), tím se uvolnil prostor pro technickou místnost a větší koupelnu.“

Slovo majitele

„Stavební firmu jsem hledal na internetu, vybíral jsem ze tří zájemců. Nakonec jsem se rozhodl pro PMJ stavební sdružení. Nebyli nejlevnější, ale kladli důraz na spolehlivost a kvalitu. Přesvědčilo mě také, že tato firma je účastníkem programu Porotherm dům Wienerberger a je držitelem certifikátů, které garantují kvalitu stavby. To se také během realizace potvrdilo, všechny problémy byly vyřešeny včas a k mé spokojenosti.“

Jednoduché zařízení, převážně zakoupené v obchodním domě IKEA, majitel doplnil luxusními svítidly, moderní grafikou a několika dalšími designovými solitéry. Hlava jelena symbolizuje venkovské bydlení.Osvědčené L

Dům Monako je oblíben pro svou přehlednou a praktickou dispozici ve tvaru písmene L, kterou lze bez problémů stranově převrátit, hodí se i pro polohu v mírném svahu. Za vstupní halou, umístěnou ve vnějším rohu, se dům vnitřně rozděluje na společnou obývací část a intimní zónu. Přes kuchyň a jídelnu procházíme do otevřeného obývacího prostoru s krbem a sezením.

Dům je orientován tak, aby prosklená stěna mezi obývacím prostorem a terasou dávala výhled na les a vpouštěla do interiéru polední slunce, kuchyň má okno na opačnou stranu, takže je vidět na branku a vjezdová vrata. Úprava typového projektu domu podle přání zákazníků je u G SERVISu samozřejmostí a bylo vyhověno všem požadavkům majitele. Oproti typové verzi má interiér na přání majitele strop otevřený do krovu, aby prostor působil uvolněněji.

Jednoduché zařízení, převážně zakoupené v obchodním domě IKEA, majitel doplnil luxusními svítidly, moderní grafikou a několika dalšími designovými solitéry. Hlava jelena symbolizuje venkovské bydlení.Intimní zóna je oddělená dveřmi, když procházíme podélnou chodbou, míjíme dveře do technické místnosti, koupelny, pracovny, na konci se vchází do ložnice. Z ní se dá vyjít francouzskými dveřmi přímo na terasu. Právě terasa se zapuštěným bazénem je nejčastějším „místem pobytu“ pána domu, večerní koupání si zpříjemňuje sledováním filmů na speciálním promítacím plátně s nafukovací obvodovou konstrukcí.

Zaujalo nás

Fasády mohou být upraveny v mnoha variantách, od barevné omítky přes obložení dřevem či různými typy deskových obkladů až po režný cihelný obklad. Dům tak může pomocí jednoduchých a finančně nepříliš nákladných prostředků získat individuální vzhled. Našemu hostiteli se nejvíc líbila právě ta verze, která je uveřejněna v katalogu – kombinace hladké omítky a obkladu z režných cihel.

Téměř na všech fasádách se objevuje páskový obklad ve stylu bílých lícových cihel.Maximální pohodlí, minimální náklady

Dalším z požadavků stavebníka byly jednoduchá údržba, časově nenáročný a finančně úsporný provoz domácnosti. „Chtěl jsem dům hlavně užívat,“ pokračuje. „Proto mi vyhovují nízkoenergetické parametry domu z cihel Porotherm EKO+, vytápění elektrokotlem mě nijak nezatěžuje ani finančně, ani časově. Bazén vyhřívám vzduchovým tepelným čerpadlem, což také není příliš drahé. Dům má větrací systém s rekuperací vzduchu, který využívám především v létě – plní funkci klimatizace za přijatelnou cenu.“ Filozofii bezúdržbové domácnosti za rozumnou cenu odpovídají i plastová okna, lakované hladké dveře, plovoucí laminátové podlahy a další vybavení. Výhodná cena se však nevylučuje s útulným prostředím a elegantním designem.

text: Jitka Pálková, foto: Robert Virt

logo MessengerPoslat Messengerem