Být pánem svého kousku země je přáním snad každého zájemce o individuální výstavbu. Terra, typový dům společnosti Atrium, takovou možnost nabízí. A nejen díky svému názvu, který v překladu znamená země.

Jednoduchý detail ocelového zábradlí zjemňuje strohou geometrii fasády.Najít mezi širokou nabídkou ten správný projekt, přibližující se co nejvíc představám o vlastním rodinném domě, nemusí být pro budoucího investora, který je v této oblasti nováčkem, nijak jednoduchou záležitostí.

Zájemce se musí rozhodnout pro typ domu, stavební materiál a ještě musí mít dostatek prostorové představivosti, aby budoucí domov mohl porovnat se svojí vizí. Velkou pomoc v tomto směru představují vzorové domy, které jsou takovým prostorovým modelem o velikosti 1:1. Zájemci se při jejich návštěvě seznámí nejen s reálným vzhledem a uspořádáním, ale mohou zde odborně prokonzultovat všechny možnosti, které mu konkrétní projekt nabídne.

Technické specifikace a kontakty se zobrazí až po registraci a přihlášení.

V roce 2001 oceněna v anketě o Dům roku

Jedním z prvních takových domů, které tvoří ve stavebním centru EDEN 3000 v Brně malé městečko, se stal v roce 2000 vzorový dům Terra od společnosti Atrium. Tato dvoupodlažní dřevostavba, montovaná ze sendvičových panelů na bázi dřeva (se součinitelem prostupu tepla U=0,19), byla v roce 2001 oceněna odbornou porotou v anketě o Dům roku.

Nové bukové schodiště zdobí elegantní nerezové zábradlí kombinované se sklem.Původně se tato dřevostavba svým nenápadným exteriérem více přibližovala klasické horské chalupě, po loňské modernizaci však osloví ještě širší okruh zájemců, včetně těch, kteří preferují jednoznačně moderní vzhled stavby. Takto prezentovaná Terra 173 je určena do jakékoliv zástavby, tradiční tvar a sedlová střecha nenaruší venkovský ráz v malých obcích ani charakter předmětstkého prostředí.

Chloubou je zimní zahrada

Nová kuchyňská linka provedená v kombinaci lakovaných MF desek a bukového dřeva.Dispoziční řešení energeticky úsporného domu zůstalo zachováno. V přízemí se nachází centrální obytný prostor a pracovna, podkroví je řešeno jako soukromá zóna s ložnicí rodičů, dětským pokojem, druhou pracovnou a velkou rodinnou koupelnou. Rekonstruovaná Terra nepřišla o svou chloubu - zimní zahradu, díky níž nabízí svým potenciálním obyvatelům skutečně ucelený mikrosvět, ve kterém se budou bez ohledu na počasí venku cítit příjemně po celý rok.

Kromě nového kabátku dostala dřevostavba Terra i nové moderní vybavení interiéru podle návrhu architektky Simony Brezovanové. Změna probíhala doslova od podlahy ke stropu, po novém schodišti vyběhla i do podkroví. Nově zařízen je kuchyňský kout i hlavní obytný prostor, koupelny získaly nové obklady i sanitární vybavení. Kombinace dvou základních barev, bílé a červené, dodala obývacímu prostoru vzdušnou letní atmosféru, ale právě díky promyšlenému užití provokativní červené nepůsobí bílé plochy ploše a nudně.

Nadstandardní zádveří a zimní zahrada

Mimořádnou pohodu dokáže zajistit pobyt v zimní zahradě, která je exkluzivním doplňkem obytného prostoru.Proteplení přináší energeticky úspornému domu s dispozicí 5 +1 dřevo na okenních rámech a konstrukci zimní zahrady, která je navíc zabydlena ratanovým nábytkem a vzrostlými rostlinami. Nově zařízen je také dětský pokoj v podkroví, kde bílé sekunduje fialová a květinové motivy na tapetě, koberci a povlečení. Svůj původní vzhled si zachovaly pracovny a rodičovská ložnice.

Kromě ukázky domu kompletně vybaveného nábytkem představuje vzorová dřevostavba Terra i několik nadstandardních řešení, z nichž konstrukčně nejzásadnější je zádveří a zimní zahrada přímo navazující na obytný prostor přízemí, dále vyšší pozednicová stěna a přesahy střechy. V interiéru jde o nový typ dveří a sanitárního vybavení či instalaci kuchyňské linky a krbu.

text: Zuzana Ottová, foto: Robert Virt

logo MessengerPoslat Messengerem