Typový zděný dům Apollo z nabídky 800 projektových řešení společnosti G SERVIS CZ si manželé se dvěma dospělými dětmi vybrali mimo jiné pro jeho účelnost a jednoduchost. Když se moderní funkční uspořádání spojí s bohatstvím světla, vznikne příjemný útulný domov.

Kuchyňská linka z MDF desek s povrchovou úpravou ve vysokém lesku působí v kombinaci z corianem (pracovní plocha, jídelní stůl) opravdu luxusně.Kuchyňská linka z MDF desek s povrchovou úpravou ve vysokém lesku působí v kombinaci z corianem (pracovní plocha, jídelní stůl) opravdu luxusně.Volba byla samozřejmě kompromisem řady požadavků. „Kdysi jsme bydleli ve starém členitém domě s nikami, do nichž se prášilo, a s vikýři, do kterých zatékalo a které překážely v pohybu," říká majitel. „Dáváme přednost rovným tvarům, projekt nás proto zaujal právě tím, že se obešel bez vikýřů, arkýřů a dalších komplikovaných detailů."

Obdélníková stavba se sedlovou střechou vyhovovala také velikostí užitné plochy a hodila se na protáhlý pozemek s přístupem z kratší jižní strany. Při jižní hranici parcely stojí dvougaráž s krytým stáním pro další dva automobily. Následuje vlastní obytná budova s terasou a krytým venkovním bazénem.

Technické specifikace a kontakty se zobrazí až po registraci a přihlášení.

Originální verze s cihelným obkladem

V klidné zadní části pozemku, vzdálené od ruchu ulice, se nachází zahrada. „Líbilo se nám, že dům není předimenzovaný. Po dvaceti letech v panelovém bytě jsme zvyklí být stále spolu, 130 metrů čtverečních užitné plochy nám stačí, od jara do podzimu žijeme hlavně venku," chválí si pán domu.

Co se týče vnějšího vzhledu zděného domu, na výběr je řada provedení - s obkladem cihelnými pásky, kombinace cihelného obkladu s dřevěným, či s barevnou omítkou apod. Majitelům se nejvíce líbila originální verze s cihelným obkladem, ovšem vybrat ze široké škály odstínů ten pravý nebylo vůbec jednoduché.

Dobré prosvětlení interiéru

Obývací pokoj, propojený s terasou a se zahradou, má odolnou plovoucí podlahu s dezénem třešně.Obdélníková dispozice má severojižní podélnou orientaci, vstup je umístěn ve východní fasádě. Na vstupní halu navazuje společný obytný prostor, vlastní obývací pokoj je od kuchyně s jídelnou oddělen krbovým tělesem. V přízemí najdeme ještě malou koupelnu, pracovnu a schodiště do podkroví s ložnicemi. Oproti původnímu projektu provedli majitelé několik změn. Přáli si dobré prosvětlení interiéru, proto přidali okna do kuchyně, do štítových stěn a nad schodištěm instalovali tubusové světlovody VELUX, přivádějící příjemně rozptýlené denní světlo.

Protože mají rádi volnost pohybu, všechna okna v obývacím pokoji jsou francouzská - z místnosti můžete vyjít na tři světové strany (v projektu byly na sever a na východ pevně zasklené plochy). Poučeni zkušenostmi z malého bytu, že úložného prostoru není nikdy dost, instalovali velké vestavěné skříně v obytném prostoru a také v chodbě v podkroví. Změnila se také barva střešní krytiny - ke střešním oknům VELUX, která se dodávají s černým lemováním, si vybrali tašky černé barvy. Místo stání pro vozidlo, které je zahrnuto v typovém projektu,  vyrostla před domem velká samostatná dvojgaráž s přístřeškem.

Děti si pokoje zařizovaly samy

Interiér zděného domu se řídí designem kuchyně, nejdůležitější části obytného prostoru. Již z prvního pohledu je patrné, že manželé dávají přednost světlým teplým odstínům a přírodním materiálům, zejména třešňovému dřevu. Po krátké „válce barev" mezi pistáciovou a oranžovou vyhrála jemná meruňková.

V koupelnách se paní domu podařilo sladit barvu obkladu s koupelnovým nábytkem.Paní domu, která se ujala zařizování celého domu, se podařilo dokonale sladit barvu kuchyňské linky s nátěrem stěn (což se stává velmi vzácně), oranžová se line i z koupelen. Citlivě zvolila nejen barvy a materiály nábytku, ale i svítidla a další doplňky. Děti dostaly volnou ruku a své pokoje si zařizovaly samy. Z jejich království jasně  vyzařují různé charaktery a záliby.

Bez problémů a podle očekávání

„Při stavbě domu musíte řešit mnoho věcí najednou, stále myslet dopředu a rozhodovat se mezi řadou často téměř identických variant a možností," říká pán zděného domu se sedlovou střechou. „Ne všechno se  podařilo dokonale, ale cítíme se tu velmi pohodlně a příjemně. Spolupráce se společností G SERVIS CZ i firmou UNIREAL group, která stavbu realizovala, probíhala po celou dobu bez problémů a podle našeho očekávání."

text: Jitka Pálková, foto: Robert Virt

logo MessengerPoslat Messengerem