...ale pro všechny, kdo oceňují komfort, úspornost a nejnovější technologie, je ideální volbou dům Romance od společnosti Canaba, v jejímž portfoliu se tento rodinný dům těší již dlouholeté oblibě. Jeho nejnovější verzi, čerstvou nositelku ocenění v soutěži o titul Dům roku 2016, můžete navštívit v centru vzorových domů v Nehvizdech u Prahy.

Sedlová střecha, vikýře a balkony jsou prvky typické pro tradiční architekturu, které neztrácejí na oblibě. Zde je však architekt upravil do jednoduché podoby, která je v souznění s moderním designem a spolu s velkými prosklenými plochami a originálními detaily dodává domu svěží vzhled.

Dům Romance 2015 je založen na kompaktním čtvercovém půdorysu s jednoduchým přehledným uspořádáním, které šetří místo. Jeho nejpříjemnější částí je společný obývací prostor, který zaujímá většinu přízemí. Na první pohled potěší hřejivou a vzdušnou atmosférou. Francouzským oknem lze vyjít na terasu, posedět na sluníčku či volně – bez bariér pokračovat dál na trávník.

Obývací pokoj přímo splývá s jídelnou, umístěnou v předsazeném proskleném nároží, a s kuchyní, která je rovněž vybavena jídelním stolem, má vlastní výstup do zahrady a také okno směrem ke vstupu do domu.

Společný obývací prostor příjemně překvapí velkorysostí rozměrů. Kuchyň má svoji samostatnou místnost, přesto zůstává propojena s jídelnou a obývacím pokojem.

V přízemí nechybí malá hobby místnost, využitelná i pro domácí práce. Podkroví s velkým vikýřem a dvěma balkony je jako stvořené pro romantické spaní. Kromě střešních oken má každá ze tří ložnic francouzské okno na balkon, takže nechybí výhled do zahrady a okolí. Také možnost osvěžit se po ránu na čerstvém vzduchu je jistě k nezaplacení. Součástí podkroví je i velká rodinná koupelna.

Při navrhování dispozice architekt nezapomněl ani na příjemnou atmosféru, ani na praktické potřeby každodenního života. Dům o užitné ploše 135 m2 nabízí veškeré pohodlí pro čtyřčlennou rodinu. Stavební technologie založená na montáži z masivních dílců zaručuje, že zákazníci se do nového nastěhují za pár měsíců a nikoliv až za pár let (jak tomu někdy bývá).

Charakteristickou kvalitou této konstrukce je velká trvanlivost, neomezená životnost se zárukou 30 let a vynikající tepelná akumulace, takže obyvatelé si budou užívat zdravé a stabilní vnitřní klima a levný nízkoenergetický provoz domácnosti.

Nejnovější verzi domu Romance, čerstvou nositelku ocenění v soutěži o titul Dům roku 2016, můžete navštívit v centru vzorových domů v Nehvizdech u Prahy.

Text: Jitka Pálková, Foto: Archiv společnosti CANABA

logo MessengerPoslat Messengerem