Centrum vzorových domů v Nehvizdech u Prahy bylo otevřeno proto, aby zájemcům o nový dům umožnilo udělat si konkrétní představu o svém budoucím bydlení. Požádali jsme proto kolegy z časopisu Moderní byt, na slovo vzaté experty na bydlení, aby postupně otestovali „na vlastní kůži“ všechny vzorové domy.

Poradna na Dumabyt.cz

Jako první jsme si vzali „na paškál“ Classic City, nejprodávanější dům v České republice, který se pyšní oceněním Dům roku 2014 v anketě časopisu Můj dům. Při celodenním pobytu jsme si vyzkoušeli skutečný prostor domu, jeho dispozice a celkovou atmosféru.

Dotazy ohledně STAVBY domu můžete pokládat v PORADNĚ ZDE.

Zahrada s krytou terasou působí jako rozšířený obývací pokoj a navazuje tak plynule na společenskou část přízemí. Terasa s pergolou je dokonalým místem pro relaxaci a odpočinek.

Multifunkční prostor, srdce domu

Jakmile jsme vstoupili do domu, jeho velikost nás skutečně ohromila. Není divu, vždyť užitná plocha domu je nádherných 158 m²! Z haly v přízemí se vstupuje do obývacího pokoje chytře propojeného s kuchyní. Tento velkorysý prostor je srdcem domu, kde jsme z celého dne trávili nejvíce času, ať už přípravou pohoštění na terasu nebo vařením oběda a následnou konzumací u jídelního stolu, sledováním televize z pohodlných pohovek nebo odpočinkem. Nejvíce oceňujeme to, že ať už jste v roli kuchaře či kuchařky, máte dokonalý přehled o dění ve společenské části, což je ideální zejména ve chvílích, kdy přijde vaše drahá polovička z práce a vy zrovna vaříte. Stejně tak návštěva, kterou jsme chtěli současně pohostit i pobavit. Myslíme si, že přesně toto ocení i rodiče, kteří z kuchyně mohou dohlížet na děti v obývacím pokoji a zároveň vařit oběd. Díky velkým oknům v obývací části a dvojím proskleným vchodovým dveřím na terasu byl pokoj zalitý slunečními paprsky. Z obývací části se vstupuje na příjemnou terasu pod originální pergolou z pohledového betonu, která je perfektní pro setkávání s rodinou i přáteli. Na příjemné terase obklopené trávníkem jsme se rozhodli podávat čaj o páté, ale umíme si na ní představit i snídani a večerní skleničku dobrého vína. Velkým plusem je to, že hostitel to má z terasy do kuchyně blízko a může tak pohodlně odbíhat pro doplnění pohoštění.

Prostorná ložnice v klidové části domu nabízí nejlepší předpoklady pro relaxaci a spánek.

Ložnice, oáza klidu

Prostorná ložnice se nachází v patře, kde zajišťuje potřebné soukromí. Velká okna propouštějí do místnosti dostatek světla, dokonale izolují ruch zvenku, a tak jsme mohli nerušeně odpočívat u čtení oblíbené knihy a lahodné kávy předtím, než se oddáme blahodárnému spánku.

V patře se nachází dětský pokoj, ve kterém se bude cítit příjemně miminko i rodič.

Dětský pokoj na hraní i spánek

Stejně útulně jako ložnice působí i dětský pokoj, který se nachází naproti ložnici, takže rodiče to mají k dítěti jen několik kroků, což ocení zejména v dobách, když jsou děti malé a je potřeba k nim častěji vstávat, nebo pokud děti rády chodí za rodiči do postele. Mezitím, co malá Nikolka nerušena zvuky z venku spokojeně spinkala v postýlce, mohla si maminka Dana u velkého okna nerušeně číst a zároveň po očku sledovat, zda se malá neprobouzí.

Koupelna: každý sám, a přece spolu

V horním patře je situovaná prostorná koupelna s oknem. K dennímu líčení není nic lepšího než přirozené světlo. V atraktivní koupelně nechybí vana ani sprcha, takže na své si přijdou jak milovníci relaxu při koupeli v bublinkách, tak každý, kdo si chce dát pouze rychlou sprchu. Dvě umyvadla poskytují komfort ve chvíli, kdy koupelnu potřebuje současně používat více lidí, aniž by spolu museli zápasit o místo. Rozměrné zrcadlo opticky zvětšuje prostor koupelny a před odchodem z práce si v něm pohodlně můžeme zkontrolovat nejen make-up, ale i celý outfit.

Pracovna – místnost navíc, jako když najdete

Pokoj v patře domu může sloužit jako pokoj pro větší děti nebo pracovna. V této místnosti, která se nachází v dostatečné vzdálenosti od ostatních pokojů, je dostatek klidu na práci (stihli jsme napsat nahrubo tento článek, protože uzávěrka se blížila). Další předností je dobrá akustika, kterou jsme otestovali při poslechu hudby. Stejně jako v ostatních místnostech ani v tomto pokoji nechybí velké okno, kterým do místnosti proniká dostatek denního světla.

Prostorné pracovně vládne tichá atmosféra, která umožňuje nerušeně pracovat i odpočívat. Velká okna zajišťují místnosti neuvěřitelné množství světla.

Malé, ale užitečné prostory

V přízemí domu se nachází technická místnost, která všem, co bydlí v bytě, opravdu hodně chybí. Je to sice jedna z nejmenších prostor v domě, ale i tak bychom si s jejím využitím lehce poradili. Jednou z hlavních funkcí by určitě bylo praní a žehlení prádla. I zde jsme ocenili, že místnost má okno, a tudíž není nutné svítit, pokud žehlíme ve dne. V místnosti je dostatek místa i na sušičku a k odložení dalších nezbytností v domácnosti, jako je vysavač, čisticí prostředky apod.

! Prohlédněte si on-line NEJVĚTŠÍ KATALOG RODINNÝCH DOMŮ !
Roubenka jako ze starých časů Romantické bydlení v hausbótu Bydlení s nejmodernějším komfortem

V patře poblíž ložnice je situovaná šatna s oknem. Tato místnost je pro dámskou část naší redakce snem, ve kterém můžeme své botičky, šatičky a doplňky mít přehledně uschované na jednom místě. Naše heslo zní: šatna není luxus, ale nutnost!

Prostorné pracovně vládne tichá atmosféra, která umožňuje nerušeně pracovat i odpočívat. Velká okna zajišťují místnosti neuvěřitelné množství světla.

Závěrem

V domě jsme se cítili příjemně, pohodlně a uměli bychom si představit v něm bydlet natrvalo. Dobře se v něm bude žít mladému páru i rodině s dětmi. Dům Classic City má chytře řešenou dispozici, každý centimetr plochy je důmyslně promyšlen a využit bez zbytečných prostorů. Interiér domu nemá žádná hluchá místa a navozuje příjemnou atmosféru při jeho obývání.

text a produkce: Dana Klomínková a Edita Erbsová, foto: Lukáš Hausenblas

logo MessengerPoslat Messengerem