Společnost RD STYL otevřením vzorového domu v Ostravě umožnila potenciálním zákazníkům vyzkoušet si v reálu, jaké bydlení nabízí typový dům se vstřícným názvem Rodina. Navštivte ho s námi prostřednictvím následující reportáže.

Z obývacího pokoje se vychází francouzskými dveřmi na terasu. Do společného obytného prostoru v přízemí, chodeb a na schodiště architekti navrhli jednotnou dlažbu, světlá barva a velký formát domu opticky prospívají.Vzorový zděný dům Rodina je umístěn přímo v zástavbě rodinných domů, na upraveném pozemku, takže si jeho návštěvou zájemci udělají celkový obrázek o bydlení i o začlenění stavby do okolí.

Moderní dispozice domu

Fungování rodiny jako společenství stojí na tradičních hodnotách a stejně tak je tomu u typového domu Rodina i ostatních domů společnosti RD Styl. Jsou vystavěny léty prověřenou, klasickou metodou zdění z pálených cihel, která v kombinaci s novými materiály a technologiemi stavbě zajistí požadované tepelněizolační vlastnosti a úspory za vytápění.

K oblíbenosti zděného typového domu Rodina jistě přispívá i dispoziční řešení v duchu současných trendů, kdy je dům rozdělen do dvou zón - společenské a soukromé. Předěl mezi venkovním a vnitřním světem zajišťuje praktické zádveří. Z něho se teprve vstupuje do chodby, tvořící komunikační uzel celého domu. Po jedné straně chodby jsou umístěny dveře do centrálního obytného prostoru a do místnosti, kterou lze využívat jako pracovnu, pokoj pro hosty nebo jako v projektu plánovanou hobby místnost.

Technické specifikace a kontakty se zobrazí až po registraci a přihlášení.

Obývací část se ocitá v klidové zóně

Do ulice je dům obrácen štítovou stěnou s balkonem přes celé průčelí. Plastová okna jsou na fasádě zkombinována s dřevěnými prvky.Druhou stranu chodby si nárokuje schodiště do podkroví. Prostor pod schodištěm je využitý jako komora. V čele chodby je umístěn vstup do kuchyňského koutu. Společný obytný prostor je dělen do tří na sebe navazujících částí - obývací, jídelní a kuchyňské, v půdorysném řešení do „L". Obývací část se tak ocitá v klidové zóně, nejdál od provozně rušivé kuchyně, ale stále v centru dění, aby lidé při různých činnostech neztráceli kontakt.

Z obývací části se vstupuje na venkovní terasu. Podkroví patří soukromé sféře, spadá do ní ložnice rodičů, dva dětské pokoje, rodinná koupelna a WC. Z rodičovské ložnice a jednoho z dětských pokojů vedou dveře na balkon nad jídelní částí. Každá rodina jistě ocení úložný prostor nad podkrovím, který má pochozí výšku a je přístupný po sklápěcích schůdcích.

Jak sám zděný vzorový dům demonstruje, společnost RD Styl vychází svým zákazníkům vstříc, i typové projekty lze upravit podle konkrétních představ, a to nejen v půdoryse.

text: Zuzana Ottová, foto: Robert Virt

logo MessengerPoslat Messengerem