Stavební technologie Velox se ztraceným bedněním je u nás na trhu již tři desítky let. Dlouhá trvanlivost a čím dál větší důraz na energetickou úspornost a zdravé bydlení jí zaručují přední místo ve výstavbě rodinných domů. Když se spojí s osvědčenými kvalitními přírodními materiály, vznikne nadčasová hodnota. Svědčí o tom krásný příklad ze středních Čech.

Klidné místo v západním svahu s dobrou dopravní dostupností má slunnou polohu s krásným výhledem na krajinu s městem a řekou, ideální pro příjemné bydlení. Pozemek o velikosti 3000 m2 byl donedávna jen zanedbaná louka zanesená odpadem, naše hostitelka jej proměnila v malý kousek ráje. V horní, rovinaté části podél komunikace byl postaven komfortní dům, ve svahu vznikla velká zahrada s bazénem, letní kuchyní a užitkovou částí.

Dům s nadčasovým půvabem (foto: Jiří Hurt)

Od typového domu k vlastnímu návrhu

Majitelé si přáli nízkoenergetický, ale komfortní, otevřený a bezbariérový dům, kde bude nejen velký obývák a kuchyň, ale i dost místa v koupelně a prostor pro potřebné zázemí. „Poohlíželi jsme se po typových domech, ale při zkoumání řady projektů nám vždycky něco nevyhovovalo nebo chybělo, žádná dispozice nebyla ideální a úpravy by vždy přinesly jen kompromis, a tak jsme si dům nakonec navrhli sami,“ vypráví majitelka o začátcích stavby.

Celý článek z redakční návštěvy včetně fotogalerie najdete na našem novém prémiovém webu mujdumkrokzakrokem.cz

Dům s nadčasovým půvabem (foto: Jiří Hurt)

-red-

logo MessengerPoslat Messengerem