Rodinný dům Riviera nabízí velkorysou obytnou plochu, nadčasovou architekturu v příjemném jižním stylu a nadstandardní úspory nákladů na bydlení.

Obývací pokoj má otevřený průhled na schodiště do podkroví. S jižním stylem ladí i ratanový sedací nábytkem a patinované schodišťové zábradlí.Majitelé domu původně bydleli v prostorném a pohodlném bytě v Praze, lákala je ale představa vlastní zahrady. Kolem Prahy nenašli žádný vhodný pozemek a zaujala je až lokalita Michalovice s novou příjemnou obytnou čtvrtí. Klidné ulice, nové domy s již upravenými zahradami, hotové chodníky, to byly důvody, proč si pro stavbu domu po delším hledání vybrali právě toto místo. A o výběru projektu pak rozhodla návštěva zdejšího vzorového domu CANABA.

„Chtěli jsme velké otevřené prostory a dostatek světla," vypráví paní domu. „Riviera se nám líbila na první pohled. Mě jako ženu zaujala hlavně praktičnost dispozice, hodně úložných prostorů, samostatná spíž." Základem domu o užitné ploše přes 240 metrů čtverečných je půdorys ve tvaru L. Vstupní průčelí je uspořádáno symetricky, uprostřed se nachází zapuštěné závětří. Přízemí je vyhrazeno společnému rodinnému životu, který se odehrává ve velkém otevřeném obytném prostoru s kuchyní, jídelnou a sezením o ploše téměř 50 metrů čtverečných.

Ložnice jsou díky velkým vikýřům prostornější než běžné podkrovní pokoje se šikmými stropy. Každá má vlastní šatnu.Pocit volného prostoru je dán množstvím slunečního jasu prostupujícího velkorysými francouzskými okny, jimiž se vychází na velkou krytou terasu v příjemné chráněné poloze ve vnitřním nároží domu. Nechybí komfortní zázemí, samostatný pokoj a garáž integrovaná přímo v domě. Z hlavního obytného prostoru vede schodiště do podkroví, které nabízí dostatek místa pro komfortní ložnice, prostorné dětské pokoje, šatny a v budoucnu tu majitelé domu plánují ještě domácí hernu.

Technické specifikace a kontakty se zobrazí až po registraci a přihlášení.

Moderní technologie v tradičním plášti

Pocit volného prostoru je dán množstvím slunečního jasu.Že rodina miluje slunce, je patrné jak z výběru domu, tak i materiálů. Symetrické průčelí, tvar střechy, okna s šambránami a dřevěnými okenicemi, použití přírodního dřeva a keramických obkladů a dlažeb rustikálního typu dává domu nádech toskánské vily. Tradiční plášť se ale spojuje s moderní stavební konstrukcí, montovanou z masivních tzv. eko-betonových dílců. Kromě rychlé a ekonomické výstavby nabízí vynikající tepelněizolační vlastnosti, které výrazně snižují náklady na provoz domácnosti.

„Máme zesílenou tepelnou izolaci všech obvodových stěn na tloušťku 180 mm," vysvětluje hostitelka. „Topíme elektřinou, což není nejlevnější, a tak jsme chtěli v zimě co nejmenší úniky tepla a v létě naopak příjemný chládek. V létě tu není nejmenší problém, během letošní zimy izolaci opravdu dokonale vyzkoušíme. V loňském roce jsme na vytápění celého domu nespotřebovali o nic více energie než v původním menším pražském bytě."

Proč stavět z eko-betonových dílců

Montáž z velkoplošných tzv. eko-betonových dílců umožňuje zkrátit dobu výstavby na tři až šest měsíců. Obvodové stěny z masivních zateplených sendvičových dílců s vynikajícími tepelněizolačními parametry zaručují nízké náklady na vytápění a zároveň schopnost tepelné akumulace. Laicky řečeno, dům se rychle vytopí a dlouho „drží" teplo. Tyto stavby mají tedy oproti klasickým zděným domům nižší provozní náklady a vzhledem k slabší tloušťce obvodových stěn také větší užitnou plochu (na stejně velké zastavěné ploše).

Stavebníci jistě ocení i garanci pevné ceny a v České republice výjimečnou třicetiletou záruku, kterou společnost Canaba na stavbu poskytuje.

Klient má možnost objednat si i dodávku základové části a přípojek inženýrských sítí, případně je řešit individuálně.

text: Jitka Pálková, foto: archiv CANABA

logo MessengerPoslat Messengerem