Použití převážně přírodních materiálů dodalo domu v obci nedaleko jednoho středočeského města osobitou atmosféru. Otevřená dispozice zase rodině zajistila příjemné bydlení s dostatkem osobního kontaktu, ale i potřebného soukromí.

Režná struktura lícového zdiva vytváří dojem masivní stavby, zatímco uvnitř se ukrývá dřevěná konstrukce.Majitelé měli od počátku jasno - jednoznačně byli pro dřevostavbu, zároveň se jim ale líbila, i s ohledem na praktičnost a trvanlivost, fasáda dokončená lícovými cihlami. Obě přání splnila společnost Holiday - Pacific Homes - Bohemia, kterou si vybrali po průzkumu na internetu jak kvůli materiálům, tak kvůli netradičním a netypickým návrhům rodinných domů. Volbu významně ovlivnil i fakt, že měli možnost vidět již dokončené domy a hovořit s jejich majiteli. Představy však nekončily u výběru materiálů, nýbrž u kompletní podoby domu, proto si nechali zpracovat firemním architektem individuální projekt. Stavba byla realizována kompletně na klíč.

Sázka na ekologickou dřevostavbu

Kuchyň, vybavená moderní linkou z MDF desek s dezénem tropického dřeva a hliníkovými prvky, je od obývacího pokoje oddělena příčkou.Firma Holiday - Pacific Homes - Bohemia staví na našem trhu dřevěné kanadské montované rodinné domy. V nabídce má sto základních typů, které se podle konkrétních požadavků klienta i stavebních parametrů parcely před realizací projektově upravují, lze změnit velikost a vzhled domu, vnitřní dispozici i vybavení. Z původně typové stavby se tak díky flexibilnímu stavebnímu systému dům změní na originál prezentující životní styl svého majitele. Tyto dřevostavby nemají nic společného s panelovou výstavbou, neboť jsou montovány z jednotlivých komponentů až na místě stavby. Systém je stejně dobře využitelný v individuální výstavbě „na míru", jak o tom svědčí navštívený energeticky úsporný dům.

Technické specifikace a kontakty se zobrazí až po registraci a přihlášení.

Galerie v patře

Přízemí je halou přirozeně rozděleno na společenskou a soukromou zónu. Centrální obytný prostor vymezují tři volně propojené části - kuchyňská, jídelní a obývací, která je otevřena do krovu, kam ústí i galerie v patře.

Z ulice jsou vidět pouze garážová vrata a vstupní dveře, obytné prostory jsou důsledně orientovány do zadní části pozemku, kde má rodina opravdové soukromí.Na počátku soukromé zóny se nachází menší koupelna s WC, dále dětský pokoj, ložnice rodičů, šatna a rodinná koupelna. Na druhé straně chodby je umístěna technická místnost, z níž se vchází do dvougaráže.

Krytá venkovní terasa

Podkroví je řešeno poněkud netradičně, majitelé sem situovali kvůli dostatku oboustranného soukromí hostinský pokoj. Naopak pracovna na otevřené galerii má stálý kontakt s obývacím prostorem v přízemí. Druhá část podkroví slouží zatím jako půdní skladovací prostor, připravený v případě potřeby rozšířit obytnou plochu domu. Krytá venkovní terasa s vestavěným grilem a pohodlným sezením je za příznivého počasí další obytnou zónou domu.

text: Zuzana Ottová, foto: Robert Virt

logo MessengerPoslat Messengerem