Půdorys patra: 1) hala 2) koupelna + WC 3) ložnice rodičů 4) šatna 5, 6) dětský pokoj 7) pracovna 8) komora 9) terasa. Půdorys přízemí: 1) vstup na pozemek 2) předsíň 3) kuchyň 4) jídelna 5) obývací pokoj 6) koupelna + WC 7) chodba 8) koupelna + WC 9) pokoj pro rodiče 10) vstup do sklepa 11) garáž 12) terasa.

Technické údaje

Dispozice

5 + 1

Zastavěná plocha

116 m² vč. garáže

Okna

dřevěná s izolačními trojskly (TWW)

Konstrukce

zděné obvodové a nosné konstrukce (HELUZ), suterénní zdivo „ztracené bednění" (KB BLOK), minerální omítky a zateplovací systém (BAUMIT), v podkroví sádrokartonové příčky a podhledy (KNAUF), dřevěné střešní trámy se záklopem, bedněním a vloženou tepelnou izolací (odvětrávaný střešní plášť), horní vrstvu tvoří zelená střecha

Osevní směs na střechu

Planta Naturalis

Vytápění

teplovzdušné vytápění s rekuperací, dvouplášťový krb s výkonem 5 kW. Rekuperace je dimenzovaná na 80 % tepelných ztrát. Předpokládá se, že extrémně nízké teploty budou trvat jen několik dní v roce a vyšší potřebu tepla v těchto dnech pokryje vytápění krbem

Autorka

Ing. arch. Eva RybníčkováIng. arch. Eva Rybníčková (1978)

Vystudovala architekturu na Fakultě architektury ČVUT Praha a École d´Architecture v Nantes. Pracuje jako architektka a vedoucí projektantka v ateliéru di5.

di5 architekti inženýři

Ateliér di5 vznikl v roce 1997. Zaměřuje se na navrhování rodinných a bytových domů, administrativních staveb a urbanistických celků, návrhy zahrad a designu ve všech fázích, od studie až po realizaci projektu včetně autorského dozoru.

Kontakt

Ing. arch. Eva Rybníčková

eva.rybnickova@seznam.cz, www.di5.cz

logo MessengerPoslat Messengerem