Rodinný dům Ideal patří k nejprodávanějším domům společnosti Canaba. Svými rozměry i dispozičním řešením nejvíce oslovuje čtyřčlenné rodiny, neméně oblíbený je u mladých i seniorských párů.

Všem zájemcům, hledajícím moderní, úsporné a přitom finančně dostupné bydlení více napoví návštěva vzorového domu.

Vzorový dům Ideal byl otevřen v únoru roku 2009 v Nové Vsi u Líbeznic, na sever od Prahy. Patří k desítce vzorových domů, tvořících informační síť, která seznamuje budoucí investory reálnou formou s možnostmi výstavby rodinných domů se společností Canaba.

Architektura vychází z klasických tvarů

Elegantní koupelně vládne oranžovobílá kombinace.Spolu s Classicem vede typový dům Ideal žebříček tří tisícovek domů postavených touto společností. Pro svoji oblíbenost získal i titul Top dům 2005. Velikostně je určen spíše menším domácnostem, pro něž bohatě splňuje nároky na obytný prostor. Partnerským dvojicím umožní věnovat se třeba i dlouho odkládaným koníčkům nebo si zřídit pokoje pro hosty. Architektura vychází z klasických tvarů rodinných domů. Kompaktní stavba se vyznačuje menší zastavěnou plochou, což dovoluje umístit dům i na nevelký pozemek.

Skladnost nízkoenergetického domu však není na úkor obytné plochy, rozložené do dvou podlaží. Třicetimetrový obývací pokoj jistě uspokojí požadavky na rodinnou relaxaci i pořádání větších přátelských posezení. Samostatnou kuchyň, která je přístupná jak z haly, tak z obývacího pokoje, ocení především majitelé, upřednostňující tradiční dispoziční řešení, kdy se členové domácnosti při různých činnostech navzájem neruší. Absence dveří mezi těmito místnostmi zároveň zamezuje pocitu izolace. V přízemí se nachází ještě místnost vhodná například pro hobby nebo domácí práce a samostatné WC. Ze vstupní haly vede schodiště do podkroví se třemi dalšími pokoji, z nichž jeden má přímý vstup na balkon. Doplňuje je koupelna a šatna.

Technické specifikace a kontakty se zobrazí až po registraci a přihlášení.

Návštěva vzorového domu žádoucí

O tom, jak „ideální" bydlení vypadá v reálu, se každý potenciální zájemce přesvědčí při návštěvě kompletně zařízeného vzorového domu. Získá tak i lepší představu o tom, zda mu bude dům v prezentované podobě vyhovovat, nebo bude třeba provést dílčí či zásadní úpravy podle vlastních potřeb.  Tím si budoucí investor ušetří starosti a často i nemalé finanční částky, které by jinak vynaložil při případných dodatečných úpravách již hotové stavby. Vybrat si dům jen podle projektu je obtížné i pro profesionála, natož pro stavebníka bez zkušeností, a proto je návštěva vzorového domu více než žádoucí.

Barevné kontrasty tmavé střechy, zářivé omítky a bělosti okenních rámů dodávají klasicky tvarovanému domu svěží vzhled.Rodinné domy Canaba jsou vystavěny unikátní technologií velkoplošných stěnových dílců na bázi sendvičové konstrukce. Díky menší tloušťce obvodových stěn (300 mm) oproti klasickým stavbám je při stejné zastavěné ploše docíleno zvětšení vlastní obytné plochy o 10%.

Kontrola nad kompletní výstavbou

Vysoce účinné zateplení obvodových stěn (R je 4,3 m²K/W podle typu použité konstrukce) se odráží v nízkých nákladech na vytápění a zajišťuje domům zařazení do kategorie nízkoenergetických staveb. Délka výstavby závisí na typu domu a konkrétních požadavcích investora. V průměru se pohybuje mezi třemi až šesti měsíci. Samotnou rychlost stavebního procesu ovlivňuje i fakt, že společnost Canaba konstrukční prvky sama vyrábí. Díky tomu, že má naprosto plnou kontrolu nad kompletní výstavbou, může poskytnout třicetiletou garanci na konstrukční systém a střešní krytinu. Smluvně garantuje také pevnou cenu a termín dokončení bez ohledů na počasí.

Klienti získávají zdarma studii, projektovou dokumentaci i projekt osazení do terénu. Tím však péče o klienta nekončí, v programu BEZ STAROSTÍ společnost zařídí vše od inženýrských služeb až po financování výstavby.

Vlastní změny, nebo podle katalogu

Část vzorového obývacího pokoje určená k přátelskému posezení i relaxaci ve společnosti hudby či filmů.Ve standardu je typový dům projektován tak, aby byl cenově dostupný i méně finančně silným investorům, což je pro mladé páry a rodiny, které si nejčastěji objednávají dům Ideal, velmi podstatné.

V případě, že investorům základní varianta domu nevyhovuje, mohou si navrhnout buď vlastní změny, nebo využít katalog prověřených dispozičních řešení, vytvořený architekty společnosti.

Studii domu včetně případných změn spolu s jejich cenovou kalkulací získá zájemce už při návštěvě vzorového domu.

text: Zuzana Ottová, foto: archiv Canaba

logo MessengerPoslat Messengerem