Stavba rodinného domu je investicí na celý život a současně také náročným obdobím, které přináší mnoho zásadních rozhodnutí a dalších starostí a problémů. S řešením mnoha z nich vám pomůže návštěva typového domu, kde si vše můžete prohlédnout na vlastní oči.

Studio nad garáží nabízí velký prostor, příjemně prosvětlený sestavou střešních oken a okny ve štítě. Trámy a sloupky obložené sádrokartonem působí lehce a nenápadně.Rodinný dům Harmonie od firmy Canaba otevírá své dveře zájemcům v Brně-Moravanech. Je určen pro bydlení velké rodiny s dětmi. Zachovává si eleganci i promyšlené dispoziční řešení, přitažlivým a netradičním prvkem je moderní studio, které vzniklo díky prostoru nad garáží, která tak není jen přístavbou, ale organickou součástí domu. Celkově si Harmonie našla velmi široké spektrum příznivců a stala se rychle nejžádanějším domem společnosti v loňském roce.

Spojuje v sobě přednosti dvou rodinných domů z nabídky firmy, Variantu a Praktiku. Půdorys energeticky úsporného domu je řešen do tvaru písmene L, který zajišťuje prostornost a současně soukromí, a stejně jako u dalších typových domů je i zde prostor pro individuální přání investora.

Technické specifikace a kontakty se zobrazí až po registraci a přihlášení.

Na zádveří navazuje centrální hala

Dispozice v tomto energeticky úsporném domě zachovává zvyklosti v řešení typových domů firmy. Vstupuje se prostorným zádveřím, které odděluje nejen vnější prostor od obytných částí domu a pomáhá tak v domě udržovat pořádek, ale současně z něj vedou dveře i do garáže.

Do ložnice rodičů se vejde i dětská postýlka nebo pracovní stůl.Takto řešený vstup do garáže je praktický ze dvou důvodů - suchou nohou lze vstoupit přímo do domu a vyložit například nákup, na druhé straně je garáž dostatečně oddělena od obytných místností. Na zádveří plynule navazuje centrální hala, příjemný a vzdušný prostor, a jak vyjadřuje označení, lze z ní vstoupit do jakékoli části domu, aniž by bylo narušeno soukromí některého z obyvatel.

Vedou z ní samostatné dveře do kuchyně i do společného obývacího prostoru, přičemž tyto dvě místnosti jsou navíc i navzájem propojeny. Kuchyň může být uspořádána zcela libovolně podle přání a zvyklostí každého klienta. Společný obytný prostor spojuje tradičně kuchyň, jídelnu a obývací pokoj, lze z něj také vstoupit přímo do zahrady. V přízemí je i dílna a samostatné WC.

Ateliér či klidná domácí pracovna

Na centrální halu navazuje v patře galerie, z níž vedou samostatné vstupy do dvou dětských pokojů a do ložnice, všichni členové rodiny mohou užívat velkou společnou koupelnu. Oba dětské pokoje mají k dispozici velký balkon. Nad garáží, stranou od ostatních místností, je situováno takzvané studio, velkoryse prostorná místnost, která může sloužit k posezení s návštěvami, jako posilovna, další ložnice či garsonka, ateliér či klidná domácí pracovna.

! Prohlédněte si on-line NEJVĚTŠÍ KATALOG RODINNÝCH DOMŮ !

Obývací pokoj zaujímá celou jižní polovinu domu. Kromě klasického sezení se sem vejde i odpočinkové zákoutí u krbu. Oranžový nátěr stěny pocitově umocňuje tepelnou pohodu.Typový, ale variabilní dům

Za pozornost stojí i technické a konstrukční řešení domu. Energeticky úsporný rodinný dům Harmonie je, tak jako další domy této firmy, navržen z eko-betonových prvků. Materiál jako takový splňuje nejvyšší statické požadavky a díky optimálním tepelným a akumulačním schopnostem je ideální pro domy s nejvyššími nároky na úsporné a zdravé bydlení.

Harmonie je sice typový dům, ale aby se v něm zákazník cítil dobře, má možnost vybrat si z mnoha architektonických řešení, včetně různých arkýřů, balkonů a rozmanitých tvarů oken i dispozičních variant, volnou ruku má i při výběru jednotlivých materiálů. Pokud jde o podlahy, obklady, zvolené barvy výmalby a podobně, má společnost Canaba ve své nabídce vždy velké množství osvědčených možností s optimálním poměrem ceny a kvality. V určitých oblastech vychází současně klientům vstříc i v případě zcela individuálních přání.

text: Dana D. Daňková, foto: archiv firmy

logo MessengerPoslat Messengerem