Početná rodina potřebuje dostatečný prostor k setkávání a navíc má i velké nároky na soukromí každého z jejích členů. Pro toto relativně složité zadání existuje elegantní řešení v jednoduchém moderním stylu v podobě rodinného domu PROGRES 8-N společnosti CENTRAL GROUP.

Interiér vybavila nábytkem společnost CULT Design. Pohodlnou sedací soupravu Juun s dřevěnou podnoží doplňuje elegantní hi-fi technika značky Bang & Olufsen.O tom, že projekt rodinného domu PROGRES 8 je opravdu vydařený, svědčí i dvě získaná prestižní ocenění Dům roku a titul Top dům udělený odbornou porotou. Nová typová řada N vychází z oceněného projektu a zároveň reflektuje moderní trendy současnosti. Nabízí navíc změny odvozené z nejčastěji požadovaných úprav klientů, například přidanou šatnu v horním podlaží přístupnou z chodby, nebo bidet v hlavní koupelně. Přání zákazníka tak mohou zpětně ovlivňovat typové projekty developera, či přímo inspirovat vytvoření nové řady, což svědčí o jeho klíčové roli. Dokonale využitý prostor.

Technické specifikace a kontakty se zobrazí až po registraci a přihlášení.

Jednoduchá konstrukce působí dojmem čistoty

Pohled zvenčí svědčí o velmi kompaktní ucelené stavbě, která přes nepochybně rozlehlé prostory nevyžaduje zbytečný pohyb a umožňuje umístění i na menší parcely. Jednoduchá prostá konstrukce působí dojmem čistoty a solidní pevnosti, zároveň jsou všechny místnosti v přízemí účelně propojeny se zahradou.

O promyšlenosti dispozice nás přesvědčí už první krok při vstupu do objektu, který překvapí praktickými a nadstandardními detaily: zrcadlová stěna předsíně opticky zvětšuje prostor a skrývá za sebou po celé délce vestavěné skříně. Přímo vedle předsíně můžeme využít koupelnu s toaletou.

Každý centimetr plochy je úsporně využit

Kuchyň a sezení jsou opticky přímo propojeny. Přechodnou zónu tvoří jídelní část, jejíž design rovněž symbolizuje toto spojení: dýhovaný stůl obklopují subtilní židle s chromovanými podnožemi a bíle lakovanými sedáky.Promyšlený, praktický přístup se odráží v dispozicích i detailech celého zděného domu. Nikde žádné hluché místo, vše přesně reaguje na potřeby rodiny a běžného chodu domácnosti, každý centimetr plochy je úsporně a beze zbytku využit.

Z předsíně vstupujeme dvoukřídlými dveřmi do velkého prostoru, který v sobě zahrnuje halu, obývací pokoj, jídelnu a volně přechází do kuchyně. Zaujímá většinu přízemí a plně uspokojuje potřebu prožívat zásadní chvíle rodinného života pohromadě. Teplo domova může podtrhnout i krb, pro nějž je v obývacím pokoji připraveno místo. Přízemí zděného domu také obsahuje samostatnou místnost, jež může poskytovat soukromí hostům či sloužit jako herna, pracovna nebo oddechový kout pro malé děti během dne.

Pocit soukromí nabízejí čtyři ložnice

Schodiště s dřevěným povrchem a nadstandardním zábradlím v kombinaci nerez - dub nás zavede do klidové části domu. Pocit soukromí zde plně nabízejí čtyři ložnice, z nichž jedna má svou vlastní koupelnu se sprchovým koutem a přístup na rozlehlou terasu.

Celočalouněná postel dává ložnici hřejivou „měkkou“ atmosféru.Další dvě přibližně stejně velké ložnice propojuje zvenčí společný balkon. Komfort horního podlaží doplňuje hlavní koupelna vybavená rohovou vanou a dvojumyvadlem, již zmíněná šatna a také dodatečná toaleta sousedící s nejmenší ze čtyř ložnic.

Změny vnějšího vzhledu jsou limitovány

Vizualizace zděného domu si můžete prohlédnout na internetových stránkách společnosti, výborné dispozice ale nejlépe doceníte při prohlídce skutečné stavby, kdy můžete popustit uzdu fantazii a „nastěhovat se" v představách do ideálního domu pro velkou rodinu.

Změny vnějšího vzhledu domu jsou do určité míry limitovány předpisy společnosti tak, aby nebyla narušena architektura stavby.

Fasádu zděného domu PROGRES 8-N lze vybrat v různém barevném provedení a částečný obklad může být buď ve dřevě, nebo z lícových pásků.

Pro zvýšení komfortu jsou pro zákazníka připraveny další možnosti

- dřevěná eurookna
- předokenní rolety
- podlahové topení
- elektrické přitápění podlahy
- rozšíření elektronického zabezpečovacího zařízení
- centrální vysavač
- záměna obkladů, dlažeb, sanitárních zařizovacích předmětů, podlahových krytin a vnitřních dveří
- sádrokartonové podhledy včetně bodových světel
- výběr kuchyňské linky včetně spotřebičů, vestavěných skříní a interiérových svítidel

text: Daniela Rígrová, foto: Studio Fotograf

logo MessengerPoslat Messengerem