Vrcholoví sportovci si zpravidla pečlivě hájí své soukromí. Trojnásobný olympijský vítěz, několikanásobný mistr světa a držitel řady rekordů v hodu oštěpem Jan Železný udělal výjimku a pozval nás na návštěvu pod svou novou střechu.

Komfortní koupelna v podkroví rovněž ctí přírodní ráz domu. Díky francouzskému oknu je tu hodně světla a dá se vyjít ze sprchy přímo na čerstvý vzduch.Pozemek se nachází v příjemné klidné lokalitě v nové čtvrti nedaleko Prahy, vhodné jak pro život rodiny s malými dětmi, tak pro dojíždění do hlavního města, kde má Jan Železný jako trenér a člen olympijského výboru většinu svých pracovních aktivit. Na základě dobrých referencí a také přímého kontaktu s výstavbou v olympijské vesnici v italském středisku Pragelato (Zimní olympijské hry 2006) si k realizaci stavby vybral dům z nabídky společnosti HAAS FERTIGBAU, která se specializuje na nízkoenergetické montované dřevostavby.

Komfortní dispozice i architektonický výraz

„Již ve fázi výběru projektu se projevilo, že náš klient je nejen zkušeným vrcholovým sportovcem, ale také zkušeným stavitelem," říká inženýr Petr Zuk ze společnosti HAAS FERTIGBAU. „Zvolil projekt z řady Basic Line, která zohledňuje nejčastější požadavky a přání našich klientů týkající se komfortní dispozice i architektonického výrazu, a navíc umožňuje řadu individuálních variant řešení od bydlení pro mladou rodinu s dětmi až po dvougenerační uspořádání."

Projekt byl upraven přesně na přání klientů, šlo ale výhradně o funkční změny, odrážející zkušenosti ze stavby a užívání předcházejícího domu. Důraz byl kladen na otevření a propojení hlavního obytného prostoru do zahrady a dostatek přirozeného denního světla v celém domě. Nenajdete tu znaky, které bývají charakteristické pro některé „VIP stavby" - nic okázalého, nepřiměřeného či zbytečného, žádné efektní prvky jen pro oko, ale bez praktického smyslu. Dům je prostorný, ale nikoliv nehospodárně rozlehlý, kvalitní ušlechtilé materiály uplatňují svou přirozenou krásu a trvanlivost tam, kde je to potřeba, ale zároveň neobtěžují majitele domu složitou údržbou.

Technické specifikace a kontakty se zobrazí až po registraci a přihlášení.

Oáza soukromí pro olympionika Železného

V přízemí dřevostavby se nachází hlavní obytná část s kuchyní, jídelnou a zimní zahradou, koupelna a pokoj pro hosty, který se dá využít jako pracovna. V podkroví jsou dva pokoje, ložnice a komfortní koupelna. Dům byl doplněn střešním vikýřem, balkonem, garáží a krytým garážovým stáním. Zahrada s prostornou terasou, velkou travnatou plochou a okrasnou zelení slouží jako oáza soukromí a aktivního odpočinku, v plánu je ještě velká pergola.

Interiér ctí přírodní styl. Tmavou dýhu barového pultu osvěžují zelené plastové barové židle.Nízkoenergetická kvalita THERMO-PROTECT Kromě garantované technické kvality (neustálá kontrola jakosti, záruka na statiku rodinného domu 25 let) nabízí společnost HAAS FERTIGBAU vlastní konstrukční systém THERMO-PROTECT s vynikajícími tepelněizolačními parametry, které odpovídají kategorii nízkoenergetických staveb. Sendvičový obvodový plášť tvoří vnější minerální omítka, deska z tvrzené pěny, dřevotřískové desky, izolace z minerální vlny různé tloušťky, dřevotřískové desky, parozábrana a sádrokarton.

Tři varianty

Klient má na výběr tři varianty: THERMO-PROTECT Classic (tloušťka obvod. stěny 223 mm, koeficient prostupu tepla U = 0,20 W/m²K), THERMO-PROTECT Plus (tloušťka obvodové stěny 283 mm, U = 0,17 W/m²K) a THERMO-PROTECT Premium (tloušťka obvodové stěny 343 mm, U = 0,14 W/m²K).

text: Jitka Pálková, foto: archiv HAAS FERTIGBAU

logo MessengerPoslat Messengerem