Již druhým rokem zajišťuje čtyřčlenné rodině z Kladenska pohodlné bydlení typový dům Premier 151 Plus, postavený stavební společností Pro-stavig podle projektu společnosti G Servis CZ.

Katalog typových rodinných domů od společnosti G Servis CZ, s. r. o., viděli naši čtenáři poprvé u známých. Poté, co navštívili specializované výstavy a vzorové domy, se k němu vrátili a zvolili si projekt domu Premier 151 Plus. S výběrem dodavatele stavby už to měli jednodušší, neboť společnost G Servis CZ svým zákazníkům doporučí kvalitní firmu z okolí místa, kde se bude stavět.

Tašková střecha, vikýř a dřevěná tabulková okna jsou nadčasovým odkazem tradiční architektury.Vždy se jedná o prověřené stavební firmy, s nimiž má společnost uzavřenou dohodu o spolupráci, a které jsou proškoleny ve výstavbě v konstrukčním systému Porotherm. V tomto případě to byla stavební společnost Pro-stavig, s. r. o., z nedalekého Kladna, kterou, jak se ukázalo, investoři již znali z dřívějších dob.

Vychází z tradiční venkovské stavby

Stavba „na klíč" byla kompletně hotova za 11 měsíců, rodina si s ohledem na dodržení jednotného stylu sama zajistila interiérové dveře a schodiště. Po dvou letech užívání nemají dnes už majitelé domu k výstavbě žádné připomínky a jsou se svým novým domovem víc než spokojeni.

Kuchyňská linka byla vyrobena na míru z MDF desek, na stěny si paní domu zvolila odstíny zelené barvy.Typový dům Premier 151 Plus je dvoupodlažní, vzhledově vychází z tradiční venkovské stavby, takže je ponejvíce vhodný pro výstavbu v příměstských oblastech a vesnicích. Velikostně se řadí do střední kategorie, svou obytnou plochou a dispozičním řešením poskytne uživatelský komfort i větším rodinám. U čtyřčlenné rodiny, jako v případě dnešní návštěvy, zajistí jednotlivým členům maximální soukromí. K domu přiléhá garáž přístupná zvenčí buď garážovými vraty nebo dveřmi na protilehlé straně, ústícími na zahradu za domem.

Technické specifikace a kontakty se zobrazí až po registraci a přihlášení.

Plovoucí podlahy a praktická dlažba

Co se týče technické stránky stavby, je kompletně zděná systémem Porotherm, fasáda je dokončena izolační omítkou, takže již není nutné dodatečné zateplení obvodových stěn. Střecha má klasický krov, jako krytina byla použita taška Bramac. V základní verzi je dům Premier 151 Plus osazen plastovými vchodovými dveřmi a okny v bílé barvě. Majitelé domu zvolili dřevěná eurookna v tmavém dezénu, dřevěné jsou i vstupní a interiérové dveře, které vzhledově korespondují s dřevěným schodištěm. Dřevěné jsou také plovoucí podlahy v obývací části a pokojích. V kuchyni a dalších provozních prostorách je položena praktická dlažba.

Bydlení pro společnost i soukromí

Dětské pokoje jsou vybaveny laminovaným nábytkem a vyznačují se větší odvahou ve výběru barev.Dům je dispozičně rozdělen na společenskou zónu v přízemí a soukromou v podkroví. Hlavní vstup je „zapuštěn" do obvodu domu a horní, přesahující patro ho tak kryje před nepřízní počasí. Menší praktické zádveří odděluje soukromí obyvatel domu nejen od venkovního prostoru, ale i od hostinského pokoje a koupelny, které jsou přístupné pouze ze zádveří. Dále následuje hala, z níž se vstupuje do obývacího pokoje s jídelnou a samostatně řešené kuchyně, kterou od obývací části dělí posuvné dveře. Z haly vede také schodiště do podkroví, kam jsou situovány ložnice a velká rodinná koupelna. Oproti projektu má dům v patře pouze jeden balkon směřující do zahrady.

Oblíbeným místem majitelů je venkovní terasa, částečně krytá balkonem v patře. Využívají ji k posezení prakticky během celého roku, kdykoli to počasí dovolí.

text: Zuzana Ottová, foto: Robert Virt

logo MessengerPoslat Messengerem