Dům Premier 140 patří v nabídce společnosti G Servis k nejžádanějším a v našich městech a obcích jich můžete vidět více než sto. S jeho přednostmi jsme se seznámili na návštěvě v příjemné okrajové pražské čtvrti.

K elegantním prvorepublikovým knihovnám z ořechového dřeva si manželé vybrali jednoduchou, ale komfortní sedací soupravu.Vybrat si zděný dům na pozemek o velikosti 625 m² s přístupem z jihu nebylo pro majitele vůbec jednoduché.

„Přáli jsme si klasický zděný dům se sedlovou střechou, dispozici do L, v přízemí prostornou kuchyň se spíží a kromě společné obytné části i pokoj, který by bylo možné využít jako pracovnu či ložnici, a v podkroví alespoň tři ložnice s komfortním zázemím," vysvětluje majitelka domu. „Dům Premier 140 jako jeden z mála z nabídky na našem trhu splňoval všechny tyto požadavky, odpovídal velikostí, přesně se hodil na náš pozemek a líbil se nám i jeho členitý tvar. Také nám vyhovuje, že z podkroví se čtyřmi  ložnicemi by v budoucnu bylo možné vybudovat samostatný byt 3 + 1, snadno přístupný po nově přistavěném schodišti."

Technické specifikace a kontakty se zobrazí až po registraci a přihlášení.

Několik praktických dispozičních změn

Přestože základní koncept bydlení rodině vyhovoval, paní zděného domu si prosadila několik praktických dispozičních změn. Za prostornou předsíní se nachází ústřední hala, pomyslná sběrnice všech vnitřních komunikačních linií v domě.

Zrušením příčky mezi halou a kuchyní a rozšířením vstupu do obývacího pokoje, umístěného „na levém křídle", se téměř celé přízemí proměnilo ve spojitý, zajímavě členitý a příjemně prosvětlený prostor působící rozlehlým, ale útulným dojmem. V jeho jádru, uprostřed haly našel takřka symbolicky své místo velký kulatý jídelní stůl, základ rodinné pohody.

Zimní zahrada nahrazena pergolou

Protože si manželé chtěli dopřát i venkovní bazén, umístěný v bezprostřední blízkosti obývacího pokoje, upustili od zimní zahrady, která je součástí typového projektu, a nahradili ji pergolou. V koupelně v přízemí přibyl na přání paní domu bidet a praktická nika, která ukrývá pračku se sušičkou.

Kuchyňská linka z MDF desek je od haly oddělena barovým pultem. Nad pracovní plochu si paní domu vybrala nadčasový bílý mozaikový obklad.Podkroví zpříjemňuje schodišťová hala s francouzskými dveřmi vedoucími na malý balkon.

Ke dvěma dětským pokojům tak přibyl další prostor s denním světlem, který se dá krásně využít na hraní.

Velká koupelna s rohovou vanou

Rodiče si ve své koupelně přáli pouze sprchu, „hlavní" velká koupelna s rohovou vanou bude sloužit především dětem.

Zařizování interiéru se odehrávalo plně v režii paní zděného domu. Navrhla celkové uspořádání, barevnost stěn jednotlivých místností, kuchyňskou linku...

Dětské pokoje jsou dimenzovány tak, aby se do nich vešla postel, úložné prostory i pracovní stůl.Hlavní roli uvnitř zděného domu přidělila knihovnám a jídelně po babičce, skvostným nábytkovým kusům z ořechového dřeva ve stylu moderny třicátých let minulého století. K němu si manželé vybrali dveře s dezénem ořechové dýhy. Do celkového konceptu také zapadá krbové těleso geometrického tvaru. Šikmé stěny v podkroví si vyžádaly nábytek na míru, takže i ložnice rodičů je originálem vyrobeným na zakázku.

Premier 140 splnil očekávání

„Po počátečních problémech s dodavatelem hrubé stavby jsme převzali realizaci do vlastních rukou, sami jsme zadávali zakázky a prováděli některé práce svépomocí. Možná jsme se o něco zpozdili, ale získali jsme větší kontrolu nad stavbou a ušetřili řádově statisíce korun," dělí se o své zkušenosti mladí manželé. „Dům Premier 140 splnil naše očekávání a cítíme se tu velmi dobře," radují se.

text: Jitka Pálková, foto: Robert Virt

logo MessengerPoslat Messengerem