V Újezdě nad Lesy se nachází Zahradní čtvrť, další obytná lokalita realizovaná v režii společnosti Central Group. Navštivte s námi vzorový zděný dům Progres 7-N patřící do oblíbené řady domů Progres, která spojuje komfortní bydlení s nevtíravým vzhledem, moderním designem a velmi variabilní nabídkou provedení od výběru materiálů a technického vybavení až po dispoziční úpravy.

Kuchyňská linka Koryna v nadstandardním provedení s dvířky z třívrstvé biodesky s javorovou dýhou.Stavba na jednoduše členěném, zhruba obdélníkovém půdorysu dává několik možností orientace ke světovým stranám. Ať už bude vstup do domu ze severu, jako v případě tohoto vzorového domu, nebo z východní či západní strany, dispozice a umístění oken jsou promyšleny tak, že obytné místnosti budou mít vždy dostatek slunce. Moderní architektura se střídmým výrazem a nízkou stanovou střechou vychází ze záměru harmonicky sladit zděný dům s různými typy zástavby od starší městské čtvrti až po nová satelitní městečka.

Technické specifikace a kontakty se zobrazí až po registraci a přihlášení.

Výstup na zahradu francouzským oknem

Hned za předsíní následuje hlavní společná obytná část. Tvoří ji kuchyň spojená s jídelním koutem, obývacím pokojem a schodišťovým prostorem otevřeným do patra. Jednoduchým členěním architekti vytvořili na poměrně velké ploše přehledný prostor, který nepůsobí nepříjemně rozlehle. Všechny obytné místnosti (včetně kuchyně) mají vlastní výstup na zahradu francouzským oknem. Horní podlaží tradičně patří ložnicím, z každé z nich lze vejít na jednu ze dvou teras. Prostorná rohová koupelna zaujme dimenzemi, které se blíží velikosti malé ložnice.

Na výtvarném konceptu domu se kromě dominantních krychlových tvarů a nízké stanové střechy podepisují také rohová a francouzská okna.Při relativně malé zastavěné ploše (132 m²) nabízí zděný dům Progres 7-N velký prostorový komfort a také dobrý poměr mezi užitnou hodnotou a cenou. Celá zastavěná plocha je účelně využita, komunikační plochy zabírají jen minimum místa, naopak nechybí potřebný úložný prostor (vestavěné skříně v předsíni, komora pod schodištěm, velká garáž, v patře šatna). Ocenili jsme například rovněž přístup do garáže „suchou nohou" přes chodbičku do předsíně.

Typový i originální dům

Plnohodnotné horní podlaží bez zkosených stěn nijak neomezuje uspořádání ložnic, na rozdíl od domů s klasickým podkrovím, kde je reálná využitelná plocha menší než uváděná podlahová plocha domu.

Interiér zařídila nábytkem společnost Correct Interior.Progres 7-N může při zachování celkového tvaru i velikosti nabývat podle přání klientů nejrůznějších podob jak v exteriéru, tak v interiéru, a tím získat individuální výraz.

Kromě základního provedení s plastovými okny a hladce omítnutou fasádou v různých barvách omítky lze zvolit okna s venkovními předokenními roletami, dřevěná okna, obklad fasády smrkovými palubkami, lícovými cihelnými pásky nebo deskami Cembonit.

Bohaté nadstandardní technické vybavení

Uvnitř se kromě možnosti drobných dispozičních úprav nabízí bohatá škála nadstandardního technického vybavení, od vybudování plynového krbu přes centrální vysavač, elektronické zabezpečení až po podlahové vytápění v celém domě. Individuální výběr obkladů, dlažeb, sanitárních předmětů, kuchyňské linky, dveří, osvětlení, podlahových krytin a dalších materiálů pak přibližuje úroveň bydlení v typovém domě kvalitě bydlení v domě navrženém na míru. Podrobné informace o rozsahu standardního a nadstandardního provedení a možnostech klientských změn najdete na www.central-group.cz.

text: Jitka Pálková, foto: Jana Labuťová a Jiří Vaněk

logo MessengerPoslat Messengerem