Poptávka po energeticky úsporných stavbách vzrůstá úměrně cenám energie a tento trend bude pokračovat i nadále. Společnost RD ALLSTAV, která se zabývá výstavbou nízkoenergetických montovaných dřevostaveb, právě uvádí na trh zdokonalený konstrukční systém s lepšími izolačními vlastnostmi.

Charakteris­tickým znakem domu je barevně odlišený dvoupodlažní arkýř se sedlovou střechou.S charakterem a vnitřní atmosférou domů, které realizuje společnost RD ALLSTAV podle individuálních i typových projektů, se můžete seznámit ve vzorovém domě v Dobřejovicích u Prahy. Jde o upravený typový dům Zuzana. Změna v řešení interiéru, která se projevuje i na vnějším vzhledu domu, názorně dokládá variabilitu systému a možnosti, jak lze typový projekt přizpůsobit individuálním potřebám každého klienta.

Po schodišti do podkroví

Prohlídka vzorového domu začíná v hale, z níž se vchází do společného obytného prostoru a také po schodišti do podkroví.

Společnou obytnou část tvoří obývací pokoj s francouzskými okny - zde je umístěno sezení a jídelní kout. Kuchyň je oddělena příčkou s volným vstupem bez dveří a má vlastní výstup na zahradu. V přízemí najdeme také prostornou spíž, WC a technickou místnost. Podkroví tvoří soukromá ložnicová zóna se třemi pokoji a velkou koupelnou. Všechny místnosti v domě mají dostatek přirozeného denního světla, což přispívá k příjemné atmosféře. K domu lze podle potřeb klienta a možností na pozemku přistavět garáž či garážové stání, umístit vstup z boku a podobně.

Technické specifikace a kontakty se zobrazí až po registraci a přihlášení.

Recept na příjemné klima

Koupelna v podkroví má samostatný zděný sprchový kout a je propojena s balkonem.V interiéru dřevostavby vládne přirozená tepelná pohoda, která je dána fyzikálními vlastnostmi použitých materiálů. Stavbu, osazenou na betonové základové desce, tvoří nosná rámová konstrukce z lepeného hranolu a sendvičový obvodový plášť na bázi dřeva s minerální izolační výplní, která chrání vnitřní prostor jak v zímě proti chladu, tak v létě proti přehřívání.

Zajišťuje také ochranu proti hluku zvenčí a příjemné vnitřní klima s optimální vlhkostí vzduchu, což jsou další důležité aspekty zdravého bydlení. V letošním roce společnost RD Allstav zvýšila tloušťku izolační vrstvy z původních 260 mm na 310 mm, čímž se izolační vlastnosti výrazně zvyšují.

Náklady na vytápění se snižují

Z kuchyně se dá vyjít přímo na zahradu, což je v rodinném domě velmi praktické.Koeficient prostupu tepla u obvodového pláště dosahuje hodnoty U = 0,14 W/m²K , náklady na vytápění se tak znatelně snižují oproti standardnímu zděnému domu z pórobetonových tvárnic. Vnitřní stěny domu jsou pevné a stabilní, na libovolné místo v domě můžete zavěsit i těžké předměty, například kuchyňské skříňky.

Kromě typových projektů nabízí společnost RD Allstav také upravené verze či zcela individuální řešení. Můžete si vybrat dodávku v různých stupních rozpracovanosti výstavby, od hrubé stavby až po realizaci na klíč. Narozdíl od většiny dodavatelů dřevostaveb si můžete objednat i provedení betonové základové desky či podsklepení, což ocení časově vytížení klienti. Ti také jistě uvítají další služby - zajištění stavebního pozemku, inženýrských sítí či financování výstavby.

Na základě dohody je možné domluvit si návštěvu jakéhokoliv domu, který je ve výstavbě, a podrobně se seznámit s různými fázemi výstavby. Společnost také pravidelně pořádá dny otevřených dveří na vybraných stavbách.

text: Jitka Pálková, foto: Robert Virt

logo MessengerPoslat Messengerem