Půdorys

Technické údaje:

Zastavěná plocha: 104,9 m2

Užitná plocha: 196,7 m2 (1. PP 72,4 m2 / 1. NP 63,1 m2 / 2. NP 64,1 m2)

Konstrukce: Dělicí stěny mezi řadovkami jsou zděné ze škvárobetonových tvárnic, 1. PP zděné s keramickým montovaným stropem, 1. NP tvoří ocelový skelet s lehkými montovanými stěnami a dřevěným trámovým stropem s ocelovými průvlaky, 2. NP – ocelový skelet s lehkými montovanými stěnami, zastřešení z dřevěných příhradových vazníků, stávající krytina byla ponechána. Tato konstrukční charakteristika zůstala po přestavbě zachována. Konstrukční řešení počítá s variantní přístavbou jídelny směrem do zahrady.

Schodiště ze suterénu je nové schodnicové s dřevěnými masivními stupnicemi i podstupnicemi. Schodiště do patra je nové ocelové schodnicové s dřevěnými stupnicemi.

Zateplení: stěny – 80 mm minerální vlna v stěnovém panelu + 10 mm PPS kontaktní zateplení. Strop/střecha – 100 mm minerální vlna + 150 mm PPS (položeno na záklop nad spodním táhlem vazníku).

Okna: dřevěné euro profily, výplň izolační dvojskla

Vytápění a technologie: teplovodní vytápění, plynový kotel, radiátory 

Autor

Ing. arch. Tomáš Petrášek Ing. arch. Tomáš Petrášek (1978), Ateliér DEBYT

Autorizovaný architekt, absolvoval Fakultu architektury na ČVUT v ateliéru profesora Jana Bočana. V letech 2006–2014 spoluutvářel ateliér VPA. Od roku 2014 má vlastní kancelář – ateliér DEBYT. „Zabýváme se návrhy všech typů staveb i interiérů včetně zahradní architektury. Naše práce má osobitý charakter, nekopírujeme aktuální módní trendy, ale hledáme, o co v daném místě a daným lidem skutečně jde. Architekturu řešíme v souvislostech, chceme být u projektu od samého počátku navrhování až do jeho realizace včetně všech detailů.“

logo MessengerPoslat Messengerem