Dům na klidném okraji malé valašské obce, který jeho dnešní majitelé zdědili po předcích, poněkud klame tělem. Pod povrchem, tvářícím se jako moderní dřevostavba, se ukrývá duch sto padesát let starého stavení. Zděná stavba, klasický archetyp podélného venkovského stavení se sedlovou střechou, byla původně součástí malé zemědělské usedlosti s...

Zpět na rodinný dům

Diskuze

Kde je ten duch 150 let starého stavení, fakt nevím. Z toho hi-tech interiéru nefouká ani náhodou. Nic proti němu, špatný není, ale s nějakým starým duchem fakt nic společného nemá.

A pokud nynější stavba vyrostla na starších základech (možná jen na starším půdorysu) až v 90. letech. I kdyby byla míněna 90. léta 19. století (což nepovažuji za pravděpodobné), vychází mi stále všehovšudy nějakých 120 let. V případě 90. let 20. století (což je pravděpodobnější) všehovšudy kolem 20 let. Zkrátka historické tam jsou asi nanejvýš fragmenty základového zdiva, a to ještě kdoví jestli. Nejspíš jen přibližně půdorys.

A ten vzhled připomínající valašskou dřevěnici je dost špatný vtip - roubenky se přece staví z vodorovně položených trámů, ne?

Reagovat

Omlouvám se za poslední větu předchozího příspěvku, tady není o valašské dřevěnici zmínka, nějak jsem přehlédl, že tu zmínku si do titulku "tvůrčím způsobem" přidali pachatelé Novinek, jež článek přejaly.

Reagovat

The film, based on http://datingcitas.com/member/blog_... a true story, centers on a CIA agent (Affleck) who attempts to rescue six Americans trapped in the home of the Canadian ambassador during the 1979 Iranian Revolution. The rescue mission was to go in under the auspices of filming a science fiction http://www.christianbusinessfinder.... movie entitled “Argo”. The film’s trailer and TV spots look fantastic and it screened to a highly positive response (read Matt’s review right here) at the Telluride and Toronto Film Festivals, so I’m really looking forward to this one.

Reagovat

Vložte nový příspěvekNapsáno znaků


* pole s červeným zvýrazněním jsou povinná

Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnost.
Přihlášení
Newsletter
O nás
Mediální partneři

Články na partnerských webech

Dům a Byt

Elektrokolo s japonským srdcem

Elektrokolo s japonským srdcem

Stavba Web.cz

iMateriály

Rozvody a instalace u jednovrstvé konstrukce. Problém, nebo zbytečná obava?

Rozvody a instalace u jednovrstvé konstrukce. Problém, nebo zbytečná obava?

Rodinný dom

Dom

Dom so štvrtou dimenziou

Stavíme z cihel

Pasivní dům

Pasivní bydlení je vynikající bydlení, ale...