Ne každému se podaří stavět i zařizovat dům s firmami prověřenými přímo v rodinném kruhu. Mladá rodina z Olomoucka se tak nemusela obávat nemilých překvapení, které výstavbu často provázejí.

Vstupu do domu dodává důstojnost oválný balkon na sloupech. Tvarově s ním koresponduje střešní vikýř.Mladý pár uvítal možnost bydlet v atraktivní lokalitě a k výstavbě zděného domu si vybral projekt, o kterém nejdříve uvažovali rodiče. Je jím typový dvoupodlažní dům Arie 1 Plus od společnosti G servis, se kterou stavební firma E.PROXIMA spolupracuje v rámci partnerství v programu POROTHERM DŮM Wienerberger.

Dají se provést změny dispozice či půdorysné úpravy

Typový zděný dům Arie 1 Plus je určen k bydlení pro větší rodinu. Hodí se k výstavbě na rovinatém či mírně svažitém pozemku, pro lokality s nižší zástavbou. Projekt lze přizpůsobit požadavkům investora například zrcadlovým překlopením, podsklepením, zimní zahradou namísto terasy, dají se provést změny dispozice či další dílčí půdorysné úpravy.

Této možnosti využili i naši hostitelé a nechali v projektu udělat několik změn, které v rámci jejich pojetí bydlení znamenaly přínos po stránce praktické i estetické. Oproti původnímu projektu má zděný dům výhradně pravoúhlý půdorys. Z boční strany byl zkrácen o výklenek pro jídelnu. Půdorys přízemí se zjednodušil, zvětšily se místnosti v jeho pravé části.

Technické specifikace a kontakty se zobrazí až po registraci a přihlášení.

Soukromí majitelům zajišťuje podkroví

Rodinná koupelna v podkroví má tmavší ladění, ale vychází z barev obytného prostoru v přízemí.Projekt Arie 1 Plus je navržen v souladu se současnými požadavky na moderní bydlení, a tak má oblíbenou dispozici, ve které je společenská část situována do přízemí a soukromí majitelům zajišťuje podkroví.

Přízemí má půdorys tvaru písmene „L" a je rozděleno do dvou zón. První tvoří centrální obytnou část, volně propojující chodbu s kuchyňským a jídelním koutem a obývacím pokojem. Vynecháním polopříčky mezi jídelní a obývací částí se prostor opticky zvětšil a prosvětlil. Naopak v pravé části přízemí byla vybudována plná příčka, která vymezila prostor určený pro domácí práce a pro ubytování hostů. Změn se dostalo také oknům a francouzským oknům na terasu. Vstup z kuchyně byl zrušen, boční a čelní stěna obývacího pokoje jsou prosklené.

Chladný vzhled podlahy potlačují kusové koberce

Kromě kryté části terasy je možné posedět i pod markýzou. Většinu pozemku tvoří travnatá plocha.I při zařizování interiéru vsadili investoři na jistotu a požádali o návrh designéra společnosti Hanák Nábytek Jiřího Veselého, který se osvědčil už v domě rodičů. Tak i prostor druhého zděného domu ovládla inspirace retro stylem v duchu 80. let minulého století. Nestárnoucí kontrast černé a bílé je zde doplněna teplou oranžovou a vanilkovou, které celý prostor rozjasňují. Chladný vzhled podlahy potlačují kusové koberce v jídelní a obývací části. Ocelové schodiště, nerezové spotřebiče, kovové nohy nábytku a osvětlení s kovovými rámečky výsledný efekt umocňují. Totožné barevné ladění má jak vstupní část domu, tak hygienické zázemí v patře.

Dům byl dokončen před Vánocemi, ale během první poloviny nového roku probíhaly ještě další úpravy a stavební práce, například výstavba venkovního bazénu. Rodina se tak s novým domovem teprve sžívá, nicméně už teď vše nasvědčuje tomu, že bydlení bude probíhat v plné spokojenosti. Jediné, nad čím si mladá paní domu posteskla, je světlá dlažba, která vyžaduje neustálou údržbu.

Garance určené všem investorům

Moderní kuchyňské pracoviště je řešeno ve tvaru dvou linek. V jedné je pracovní plocha, dřez, varná deska, druhá tvořená sestavou až do stropu slouží k ukládání věcí a je v ní.Kromě doporučení konkrétní stavební firmy na základě předchozích rodinných zkušeností získali stavebníci ještě další záruky, především garance, určené všem investorům, kteří uzavřou smlouvu o dílo s některou z partnerských firem programu POROTHERM DŮM Wienerberger. Garance se vztahuje mimo jiné na případnou likvidaci či konkurs na firmu provádějící stavební práce. Dokončená stavba navíc prochází kontrolou nezávislé společnosti CSi či TZÚS a na základě jejího posudku získá při splnění všech požadavků certifikát kvality.

O kvalitní práci firmy E.PROXIMA svědčí dozajista i to, že je držitelkou mezinárodního certifikátu ISO 9001. Sama také provádí záruční prohlídky stavby v období 3-5 měsíců po předání, které zavedla jako první v regionu, aby se předešlo případným reklamacím.

text: Zuzana Ottová, foto: Robert Virt

logo MessengerPoslat Messengerem