Pokud hledáte dům, který vám nejen poskytne pohodlné bydlení, ale navíc vás bude i důstojně reprezentovat, neměli byste při svém pátrání vynechat dům Rezidence Prestige akciové společnosti Canaba. Při naší návštěvě jsme se tam sešli s úspěšným manželským párem středního věku, který projevil zájem dopřát si v životě víc prostoru a pohodlí a konečně si pořídit skutečné rodinné sídlo, které se bude dědit z generace na generaci.

Co vás zaujalo na referenčním domu Rezidence Prestige? 

Eva: Chceme si splnit náš sen o komfortním bydlení v klasické vile. Jeden rodinný dům jsme si již postavili v devadesátých letech, ale postupně nám přestal stačit. Zveme hodně přátel, někdy je dobré se setkat i s pracovními partnery trochu neformálně, mimo sídlo firmy. V domě se čtyřmi pokoji to už dál nešlo.

Karel: Rád bych měl v domě i domácí wellness a alespoň malé fitness. O pořádné garáži nemluvě. A na to je potřeba hodně prostoru.

Co dalšího (kromě většího prostoru) očekáváte od nového domu? 

Eva: Komfort pro mě není jen hodně pokojů nebo velký obývací pokoj a kuchyň. Velkých domů je dnes na trhu hodně, ale často jim chybí pořádné zázemí a dotažení do detailu. My hledáme bydlení, které bude mít celkově o řád vyšší úroveň než běžný průměr, reprezentativní, s krásnými fasádami, velkým prostorem, v maximální kvalitě provedení. Dům, který nám dá pocit, že čekal právě na nás.

Záplava světla, hebký koberec, příjemná měkká kožená sedačka, jemné světlé barvy, lesk křišťálu, hedvábí a dalších ušlechtilých materiálů – přesně tak má vypadat luxusní, reprezentativní interiér rodinného sídla.

Poskytla vám tento pocit právě Rezidence Prestige?

Eva: Ano, tento dům mě zaujal už při prohlížení časopisu Můj dům. Elegantní klasická architektura na mě vždycky silně působí – průčelí s velkými francouzskými okny, římsami, štíty, sloupy a terasami vyjadřuje důstojnost, noblesu, budí důvěru. To je přesně styl, který jsem vždycky obdivovala. Připomíná mi vilu v Čerčanech, kam jsem v mládí jezdívala k babičce.

Karel: Tak jako časem předám dětem rodinnou firmu, chtěl bych jim jednou předat i rodinné sídlo, které bude pro nás znamenat jistotu, bezpečí, společnou základnu, kam se budou všichni rádi vracet. Život je náročný, samá změna, není nad to mít kde čerpat energii. A Rezidence Prestige nabízí přesně to, co jsem si představoval.

Navíc jsem zvyklý mít věci pod kontrolou, vědět, do čeho jdu. Takže stavět s renomovanou firmou, která má zkušenost a poskytuje záruky, je přesně to, co mi vyhovuje.

Splnila návštěva Rezidence Prestige vaše očekávání získané z prospektů? 

Podobně velkorysý schodišťový prostor dnes v běžném rodinném domě neuvidíte. Za pozornost stojí také precizně provedené nerezové zábradlí, přesné olištování, dokonalé omítky, jemné štuky a především nevtíravě útulnou atmosféru, kterou zde i v celém domě vykouzlilo promyšlené osvětlení.Eva: Spíše jej předčila. Překvapilo nás, jak je navenek klasický dům uvnitř moderně řešený a otevřený. Přízemí je rozlehlý, ničím neomezený prostor, z každého místa vidíte přes celý interiér až do zahrady. Všude plno světla a francouzská okna, kterými se dá vyjít ven na trávník. 

Nadchla mne také komfortní kuchyň s varným ostrůvkem a dlouhá jídelní tabule s dostatečným počtem míst ke stolování, to je přesně to, co mi chybělo. Pozvat rodinu na narozeniny nebo uspořádat party pro přátele nebude žádný problém! Všichni se pohodlně vejdeme ke stolu a při nedělním obědě už nebudeme bojovat s místem. A když přijede návštěva na víkend, bude tu mít dost místa i soukromí a nikdo nebude nikoho rušit. Jako žena musím ještě ocenit, že projekt nepodcenil úložné prostory, šatny, spíž, prostě všechno, co má rodinný dům nabízet jako nadhodnotu oproti bytu.

Karel: Hned na začátku mě ohromil impozantní prostor schodiště, podobný jako v římské vile nebo staroanglickém sídle. To je úplně jiná dimenze než v běžném rodinném domě! A pak ten oboustranný impozantní plynový krb, za nímž se ukrývá stylový pánský klub. To je přesně to místo, kam se dá uniknout před světem a chvíli poslouchat hudbu, nebo tu s přáteli probrat aktuální záležitosti v byznysu či politice.

Oboustranný krb je dominantnou pánského klubu. Živý plamen ve společnosti černého mramoru, benátského štuku, zrcadel a pohovky z patinované kůže vytváří uklidňující zákoutí, kde si lze stranou od ostatních posedět se sklenkou whisky, poslouchat hudbu nebo si povídat s přáteli.

Co osobně vás při návštěvě Rezidence Prestige zaujalo nejvíce? 

Eva: Jednoznačně koupelna, která bezprostředně navazuje na hlavní ložnici. Velká solitérní vana na mramorovém soklu, to byl vždy můj sen, stejně jako opravdu prostorná samostatná šatna s prosklenými dveřmi šatních skříní. Díky takové šatně je opravdu snadné mít všechny své věci naprosto pod kontrolou.

Zlatým hřebem interiéru je ložnice. Dřevěná podlaha s krásnou rustikální strukturou rafinovaně přechází v mramorový sokl, na němž je jako na divadelní scéně umístěna otevřená koupelna v hlavní roli s nádherně tvarovanou solitérní vanou

Karel: Mne zase nadchla zasklená veranda. Úplně nás vidím, jak tu sedíme v zimních měsících se skleničkou vína, pozorujeme, jak zapadá slunce, zahrada pomalu mizí v šeru, posloucháme hudbu a cítíme se skoro jako v lese nebo v lázeňském parku.

Jaký je váš celkový dojem z návštěvy Rezidence Prestige? 

Karel: Říká se, že první dojem rozhoduje, ale já nerad věci hodnotím na první pohled. Jsem zvyklý vždycky zkoumat pozadí, pozorovat detaily, v duchu počítat, rekapitulovat… Nesnáším zbytečné plýtvání, kvalitu „na oko“ ani šetření na nepravém místě. Tady byly na každém kroku vidět vysoce kvalitní materiály, přírodní kámen, nerez ocel, sklo, tvrdé dřevo. Už dřív jsme si vyzkoušeli, že nejen vypadají luxusně, ale jsou dlouho krásné a neopotřebují se.

A jako člověk, který podniká ve stavebnictví, jsem nemohl nevidět precizní práci, která tu byla odvedena. Perfektně hladké omítky, dokonale provedené obklady, sokly, zábradlí, lišty a další detaily mě přesvědčily, že vše krásné je tu spojeno s poctivým řemeslem.

Architektura domu spojuje klasické principy a stavební prvky – symetrii, vyvážené proporce, sloupy, římsy, šambrány – s moderním designem, například velkoplošným zasklením. Díky němu se terasa proměnila v příjemnou zimní zahradu.

Text: Jitka Pálková, Foto: Archiv Canaba

logo MessengerPoslat Messengerem