Jednoduchý kompaktní dům UNO vychází z filozofie poskytnout maximální komfort bydlení pro tří- až čtyřčlennou rodinu, a to za cenu do 2 milionů korun. Jak se podařilo tento cíl uskutečnit, o tom se můžete na vlastní oči přesvědčit při návštěvě vzorového domu v Brně-Přízřenicích.

Nadčasový tvar domu umožňuje různé architektonické pojetí – od tradičního vzhledu až po moderní s hladkou fasádou, nedělenými okny a ocelovými konstrukcemi.Užitná plocha téměř 100 m2, pohodlné bydlení se všemi výhodami rodinného domu včetně užívání zahrady, pořizovací cena rovnající se ceně bytu a minimální provozní náklady, to jsou základní charakteristiky rodinného domu UNO, který nabízí společnost Canaba.

Jednoduchý kompaktní tvar se sedlovou střechou má tu výhodu, že se hodí do každého prostředí – jak do města, tak na venkov, bude se dobře vyjímat v sousedství nové i starší zástavby. Architektonický koncept umožňuje velkou variabilitu – různé barevné řešení fasád včetně kombinace omítek a obkladů, přístavbu zádveří, garáže či krytého garážového stání, pergoly, ložnice mohou být opatřeny balkony a podobně.

Obývací pokoj a kuchyňská část jsou propojeny v jeden prostor, na přání stavebníků je lze i oddělit. Do zahrady se vstupuje velkým francouzským oknem.

Největší přednosti domu se však skrývají uvnitř, v rámci přehledného čtvercového půdorysu. Účelně řešená vstupní partie se schodištěm, malou koupelnou a šatnou poskytuje dostatečné zázemí pro každodenní provoz, a přitom nezabírá mnoho místa. Celé tři čtvrtiny přízemí zaujímá společná obývací část s jídelnou a kuchyní ve tvaru písmene U. Tento volný otevřený prostor o ploše 35 m2 je bohatě prosvětlen okny do tří stran a má přímý výstup francouzskými okny na zahradu.

Kuchyň má pracovní plochu osvětlenou denním světlem a další velké okno s nízkým parapetem. Linka ve tvaru písmene U je zakončena pultem pro malé stolování.

V podkroví se nachází rodinná koupelna s WC, hlavní ložnice a další dva pokoje, které mohou sloužit jako dětské, pracovna, pokoj pro hosty a podobně. Je tu dostatek místa pro čtyřčlennou rodinu.

Skrytou, ale významnou hodnotou domu je jeho konstrukční řešení. Montovaný systém z masivních zateplených dílců Ecobeton Canaba dodává domu velkou trvanlivost, stabilitu, dlouhou životnost, vynikající tepelnou akumulaci a energetickou úspornost (UNO se řadí do kategorie nízkoenergetických domů). Nezanedbatelnou výhodou je i rychlá výstavba – do tří měsíců od objednání.

Text: Jitka Pálková, Foto: Lukáš Hausenblas

logo MessengerPoslat Messengerem