Je vůbec možné ještě něco vylepšit na domě, který už získal prestižní titul Dům roku? Na tuto otázku se pokusila odpovědět společnost Canaba. O tom, že se inovace typového domu Classic vydařila, svědčí fakt, že v roce 2008 získal Classic titul Dům roku podruhé.

Navštívit vzorový dům je vždycky užitečné. Můžete si všechno doslova" ohmatat", procházka interiérem pak spolehlivě odhalí, zda nabízené dispoziční řešení vyhovuje provozním požadavkům vaší domácnosti, nebo zda by bylo výhodnější provést už ve fázi projektu potřebné úpravy.

Jeden projekt, mnoho tváří

Velká rodinná koupelna vychází ze základní barevné škály domu, velkoformátový obklad s výraznými spárami je sám o sobě dekorativní.Základní provedení typového domu Classic je navrženo tak, aby splňovalo požadavky kvalitního a moderního bydlení při zachování příznivé ceny. Ke každému projektu architekti připravili obsáhlý katalog prověřených variant dispozičních řešení. Styl interiéru lze pozměnit použitím jiných podlahových krytin, obkladů, sanitárního vybavení, dveří atd.

Vlastní tvář dům získá proměnou exteriéru. Nejzásadněji se projeví volba střechy, kdy se investor může rozhodnout mezi polovalbovou nebo sedlovou střechou a následně zvolí typ a barvu střešní krytiny. Také tvar, materiál a barevné provedení oken a venkovních dveří včetně balkonových či použití okenic zcela změní vzhled domu, svou roli sehraje i výběr omítky a jejího probarvení. Dále se nabízí rozšíření domu o garáž nebo garážové stání či pergolu. Už při prohlídce vzorového domu se může zájemce domluvit na vytvoření studie typového domu včetně zamýšlených úprav a s tím spojené cenové kalkulace.

Projektovou dokumentaci zdarma

Ze zádveří se otevírá průhled přes obývací pokoj až na zahradu.Studii, kterou získá od společnosti Canaba zcela zdarma, může použít pro vyřízení územního rozhodnutí. Pokud se společností následně podepíše stavební smlouvu, získá zdarma také projektovou dokumentaci. Může si také zvolit program nazvaný výstižně „BEZ STAROSTÍ", kdy společnost za klienta zařídí vše, co s výstavbou souvisí včetně zajištění financování.

Kryté závětří na zvýšené podestě a praktické zádveří zaručují i v nepříznivém počasí pohodlný vstup do domu. Prohlídka pokračuje středovou chodbou, do níž ústí téměř všechny místnosti v přízemí i schodiště vedoucí do podkroví. Společenskou část tvoří centrální obytný prostor, spojující obývací pokoj, kuchyňský kout a jídelnu. V inovované verzi domu Classic je prostor jídelny zvětšen. Trojici oken nahradila dvě větší okna a dvojice francouzských oken, vedoucích do zahrady, prostor je tak ještě více prosvětlen. V exteriéru toto řešení přispělo k architektonické vyváženosti fasády.

Technické specifikace a kontakty se zobrazí až po registraci a přihlášení.

Větší plocha, nižší náklady

Na jídelní část navazuje kuchyňské pracoviště, které je ve vzorovém domě řešeno do tvaru sevřeného písmene „U". Kuchyňský kout má ještě vlastní vstup z chodby. Součástí přízemí je také hobby místnost, která může sloužit nejrůznějším účelům. Soukromá zóna v podkroví sestává ze tří pokojů, šatny a velké rodinné koupelny. Z galerie je po skládacích schůdcích přístupný skladovací půdní prostor.

Do ložnice rodičů se vejde i postýlka nejmenšího člena rodiny, ve vzorovém domě jí bylo vybráno místo u lichoběžníkového okna.Díky vysoce účinnému zateplení náleží typové domy Canaba do kategorie nízkoenergetických staveb, což je pro majitele zárukou co nejnižších nákladů na vytápění při zachování příjemného vnitřního klimatu. Obvodové stěny z velkoplošných sendvičových stěnových dílců mají tloušťku od 270 do 300 mm, což ve výsledku představuje zvětšení obytné plochy o 10 % oproti běžným stavbám.

Záruka 30 let

Délka výstavby domu se podle typu a požadavků investora pohybuje mezi 3 až 6 měsíci. Společnost Canaba má pod kontrolou celý stavební proces od výroby sendvičových dílců až po vlastní stavbu, na konstrukční systém, fasádu z vymývaného vápence i střešní krytinu poskytuje záruku 30 let. Smluvně garantuje i pevnou cenu.

text: Zuzana Ottová, foto: archiv Canaba

logo MessengerPoslat Messengerem