Toužíte bydlet v prostorném moderním domě plném slunce a navíc ve zdravém prostředí? Pak vás zaujme montovaný dům Blues 299 od společnosti BBGRUPPE. Vyznačuje se vyspělým technickým řešením a příznivým poměrem nákladů vzhledem k vysokému komfortu bydlení.

Dřevostavbu tvoří dva navzájem volně propojené celky - dvoupodlažní hlavní obytná část a přízemní jednotka se samostatným vstupem, kterou lze využít jako bydlení pro rodiče, prostory pro podnikání a podobně. Variabilní koncept umožňuje obě části navzájem propojit či oddělit podle potřeby.

Neformální dispoziční řešení jde ruku v ruce se svěžím architektonickým výrazem. Hned za hlavním vstupem se otevírá průhled společnou obytnou částí přes jídelnu a sezení až do zimní zahrady a také výhled prosklenými stěnami na útulnou chráněnou terasu, která je volným pokračováním obývacího pokoje i jídelny. Prostorový předěl tvoří schodiště do patra, umístěné v centrální poloze.

Ekologické materiály zaručují zdravé bydlení

Horní podlaží sestává z ústřední obytné haly, která jej dělí na dětské pokoje a ložnici rodičů. Také zde má každý možnost relaxovat venku - v patře se nacházejí 2 terasy. Velká šatna a koupelna se saunou zpříjemní každodenní rituály. Architekti kladli důraz na dostatek světla a pocit sounáležitosti s přírodou, proto v domě převažují prosklené plochy a francouzská okna orientovaná na slunné strany.

Na rychlosti výstavby má zásluhu montáž z velkoplošných sendvičových stěnových panelů (1 stěna = 1 panel). Obvodovou stěnu tvoří speciální skladba z nosných dřevěných profilů, izolace z kamenné vlny a desek na bázi dřeva. Díky speciální patentované technologii lepení sendviče za vysokých teplot dosahují stěny jedinečných fyzikálních parametrů: mají vynikající tepelněizolační vlastnosti, dobrou požární odolnost, propouštějí vlhkost z interiéru do exteriéru a nikoliv naopak, a vytvářejí optimální vnitřní klima. Bonus navíc představuje použití ekologických materiálů, které zaručují zdravé bydlení.

Inteligentní domácnost spořící energii

Koncepce dřevostavby vychází vstříc milovníkům ekologie, úspor energie a vymožeností tzv. inteligentní domácnosti. Projekt počítá s instalací tepelného čerpadla a teplovzdušného vytápění s rekuperací a také s využitím odpadní vody ke splachování WC. Ve vzorovém domě v areálu společnosti Luxhaus v německém Georgensgmündu je kromě těchto zařízení k vidění také počítačový řídicí systém, který umožňuje naprogramovat a ovládat vytápění, větrání, osvětlení, venkovní žaluzie a automatický systém zavlažování zahrady. Je možné na něj připojit i kamerový systém a elektronickou ochranu objektu. Svou domácnost tak můžete řídit na dálku přes internet odkudkoliv na světě.

text: Jitka Pálková, foto: Robert Virt

logo MessengerPoslat Messengerem