Žádný projekt ani popis stavby vám nepřiblíží pocit, který zažijete při skutečné návštěvě domu. Proto společnost Canaba vybudovala nejširší síť vzorových domů v České republice. Jeden z nich byl otevřen v obci velká Polom u Ostravy.

Tradiční vzhled, podpořený vikýřem a okenními šambránami, je kombinován s moderními prvky – francouzskými okny, která umožňují rozšířit společný obytný prostor na zahradu.Slunná poloha v mírném svahu na kraji obce a krásný výhled na panorama Beskyd vytvářejí příjemný rámec vznikající nové obytné zástavby, v níž zaujal své místo vzorový dům Variant 2008.

Při pohledu zvenčí máme obdobný pocit jako většina návštěvníků: stavba na půdorysu ve tvaru písmene L zastřešená sedlovou střechou má poměrně kompaktní charakter a vypadá menší, než by odpovídalo zastavěné ploše 135 m². Dojem z interiéru je právě opačný, díky vnitřnímu uspořádání dům působí velmi prostorně.

Technické specifikace a kontakty se zobrazí až po registraci a přihlášení.

Od kuchyňské linky výhled na branku

Ústředním bodem dispozice přízemí je komunikační uzel se zádveřím a schodištěm do podkroví. Hlavní obytný prostor, který spočívá rovněž na půdorysu ve tvaru L, sestává ze tří propojených funkčních zón - kuchyně, jídelny a sezení. Tento prostor je francouzskými dveřmi propojen se zahradou. Paní zděného domu má přímo od kuchyňské linky výhled na vstupní branku, což je projektanty často opomíjený, ale praktický moment bydlení v rodinném domě. Ze severní strany se k obytné části připojuje garáž, tvořící druhé „křídlo" dispozice.

V této části zděného domu lze ve variantě zřídit samostatnou obytnou buňku pro babičku či dospělou dceru, případně domácí kancelář. Podkroví nabízí prostornou komfortní koupelnu, tři ložnice a velký pokoj ateliérového typu nad garáží, který lze rovněž využít různým způsobem.

Téměř všechny místnosti vzorového domu Variant 2008 jsou kompletně zařízeny tak, aby si jeho návštěvníci mohli bydlení do detailu představit.

Až o 50% nižší náklady na vytápění

Kuchyňská linka z MDF desek v kombinaci smetanového laku a dezénu ořechové dýhy zapadá do konceptu zařízení v přírodním stylu.Pocitu vnitřní pohody napomáhá také konstrukční systém, představující originální technické know-how společnosti Canaba. Stavba je montována z velkoplošných dílců s betonovým nosným jádrem, obvodové stěny tvoří sendvičové panely s masivní tepelněizolační vrstvou, která zaručuje až o 50 % nižší náklady na vytápění oproti zděnému domu (statistiky uvádějí průměrné náklady 15 000 Kč za rok).

Subtilní stěny navíc poskytují na stejné zastavěné ploše o 10 % více užitné plochy než u zděných staveb. Technologie umožňuje zkrátit dobu výstavby zděného domu na pouhých 3 až 6 měsíců, což přináší značné úspory na hypotéce, nájemném apod.

Tříletá záruka

Konstrukční systém umožňuje základní typovou dispozici upravovat podle specifických požadavků klientů.

Společnost Canaba má celý proces výstavby plně pod kontrolou, každou zakázku realizuje od výroby dílců až po montáž a dokončovací práce prostřednictvím vlastních zaměstnanců. Svým klientům si proto může dovolit nabídnout třicetiletou záruku. Dodávku základové části a přípojek inženýrských sítí může klient realizovat rovněž se společností Canaba na základě samostatné smlouvy o dílo, nebo zvolit jinou cestu.

text: Jitka Pálková, foto: Ota Pajer

logo MessengerPoslat Messengerem