Rozměrná společná obývací část prochází celým druhým podlažím od východu k západu. Díky velkému prosklení sem přicházejí sluneční paprsky od rána až do večera. Velikost prostoru zvýrazňuje masivní dubová podlaha v tmavém kouřovém odstínu. Sedací část je vymezena krbovým tělesem se zabudovaným zásobníkem na dřevo a rohovou krbovou vložkou.Zveme vás na návštěvu vzorové vily v novém rezidenčním projektu Vily Chuchle, realizovaný na Praze 5.

Dům se obrací hlavním průčelím na východ, směrem k panoramatickému výhledu na Prahu a břehy Vltavy. Tento „obraz za oknem“ přináší domovu jedinečnost a naplňuje obytné místnosti pozitivním nábojem. První dojem hned za vstupními dveřmi je zážitek z velkorysého vnitřního prostoru, zvýrazněný množstvím světla a volnými průhledy v několika směrech. Středem domu prochází otevřená schodišťová hala, protínající stavbu po celé její výšce i hloubce. Mezonetové uspořádání domu vychází z polohy ve svahu a snahy o přímou vazbu obytného prostoru a zahrady. Navenek se projevuje členěním, které dává velké hmotě jemnější měřítko a vytváří atraktivní architekturu.

Technické specifikace a kontakty se zobrazí až po registraci a přihlášení.

Komfort ve čtyřech úrovních

Na úrovni vstupu na pozemek se nachází velká dvojgaráž, zádveří a technické zázemí. O půl podlaží výše je v jižní části dispozice umístěna společná obývací zóna s kuchyní, jídelnou a sezením, propojená prosklenou stěnou s terasou a zahradou. Kromě velké kuchyňské linky a jídelního stolu nechybí krb s krbovou vložkou, který se dnes stává jedním ze symbolických znaků bydlení v rodinném domě.  Okna na tři světové strany zajišťují nejen dostatek světla a hezké výhledy, ale i slunce v domě po celý den.

Rozměrná společná obývací část prochází celým druhým podlažím od východu k západu. Díky velkému prosklení sem přicházejí sluneční paprsky od rána až do večera. Velikost prostoru zvýrazňuje masivní dubová podlaha v tmavém kouřovém odstínu. Sedací část je vymezena krbovým tělesem se zabudovaným zásobníkem na dřevo a rohovou krbovou vložkou.Do zahrady – do zadní části na západní straně – lze také vyjít posuvnou prosklenou stěnou naproti schodišti. Dá se tu v klidu odpočívat na chráněné terase, stíněné přesahujícím horním podlažím. K pohodlnému provozu domácnosti přispívá malá technická místnost a WC. Druhé rameno schodiště nás vede o další polovinu podlaží výše, do soukromé zóny rodičů. Mají k dispozici vlastní šatnu a koupelnu s WC (obojí přístupné přímo z ložnice).

Na schodišťovou halu navazuje také další prostor, který lze užívat jako otevřenou pracovnu nebo oddělit od schodiště prosklenou či zděnou příčkou. Nejvýše položená část domu je určena dětem. Dva samostatné dětské pokoje jsou orientovány na západní stranu do zahrady, velká koupelna se dvěma umyvadly, sprchovým koutem a vanou má okno na sever. Celá dispozice je navržena s ohledem na dostatečně velkou obytnou plochu a optimální orientaci ke světovým stranám. Jak naznačuje poloha a dimenze prosklení, zvláštní důraz architekti kladli na prosvětlení interiéru a krásné výhledy, které přidávají komfortnímu bydlení další hodnotu.

! Prohlédněte si on-line NEJVĚTŠÍ KATALOG RODINNÝCH DOMŮ !

Materiály ve znamení kvality

Pohled z východní strany. Stavba šplhá do svahu, od vstupu z ulice až po nejvýše položené patro, členěna do několika částí. Eleganci kubických hmot podtrhují štíhlé rámy prosklených ploch, kombinované s dřevohliníkovými okny a tmavým obkladem z desek Fundermax.Nedílnou součástí kvality bydlení je i stavebně technické provedení, které zajišťuje dlouhou životnost, příjemné klima v interiéru – tepelnou a světelnou pohodu a také úsporný a pohodlný provoz domácnosti s malými nároky na údržbu. Tento koncept vedl k volbě trvanlivých materiálů, především na přírodní bázi. Obvodové stěny z keramických tvárnic jsou nadstandardně zatepleny kontaktním zateplovacím systémem, finální povrch tvoří probarvená organická fasádní stěrka a obklad Fundermax.

Fasády domu jsou trvanlivé, stálobarevné, omyvatelné a prakticky bezúdržbové. Také dřevohliníková okna JOSKO patří do nejvyšší třídy kvality na našem trhu. V interiéru se z velké míry uplatňuje přírodní dřevo (podlahy a obložení schodiště z kartáčovaného dubu, dubové okenní parapety, dveře s dubovou dýhou), sklo, keramické obklady a dlažby s dezénem travertinu a v elegantní černé barvě. Tlumená přírodní barevnost vytváří nadčasový interiér, v němž dobře vyniknou barevné doplňky, obrazy či atraktivní nábytkové „kusy“. Řešení, které bude působit příjemně i moderně mnoho let a hned tak se neomrzí.

text: Jitka Pálková, foto: Jana Labuťová a Jiří Vaněk

logo MessengerPoslat Messengerem