Každý, kdo má zájem o pohodlné moderní bydlení za přijatelnou cenu, jistě ocení možnost návštěvy nového vzorového energeticky úsporného domu Trend Plus v Přešticích.

Schodišťové stupně a zídky jsou obloženy dubovým dřevem.Schodišťové stupně a zídky jsou obloženy dubovým dřevem.Rodinný dům Trend Plus v sobě spojuje všechny výhody nejoblíbenějšího rodinného domu Classic z nabídky společnosti Canaba: účelnost, praktičnost a komfortní vnitřní uspořádání, bonusem navíc je svěží elegantní styl.

Moderní architektonické pojetí kombinující zcela jednoduchý kompaktní tvar, soudobé architektonické prvky a tradiční sedlovou střechu propůjčuje domu nadčasový vzhled a možnost harmonicky se začlenit jak do městské, tak do venkovské zástavby.

Technické specifikace a kontakty se zobrazí až po registraci a přihlášení.

Společné soužití čtyřčlenné rodiny

Navenek nepříliš velká stavba překvapí bohatě rozvinutým vnitřním prostorem. Architekti použili zcela osvědčený dispoziční koncept s centrálně umístěným komunikačním jádrem a hlavní obytnou zónou, uspořádanou do tvaru písmene L.

Vstup, chodba a schodiště zaujímají minimální nutnou plochu, obývací pokoj spojený s kuchyní a jídelnou se rozkládá na čtyřiceti metrech čtverečných, což je plocha bohatě postačující pro společné soužití čtyřčlenné rodiny.

Koupelna s výhledem do zahrady

Koupelna se nese v nadčasových tónech béžové a antracitové, obklad dodal Lasselsberger.Francouzské okno nabízí příležitost vyjít z obývacího prostoru rovnou na zahradu, případně vybudovat na slunné straně terasu nebo pergolou.

V přízemí zbylo ještě dost místa na pracovnu a zázemí. V podkroví se nacházejí ložnice rodičů, dva dětské pokoje a komfortní rohová koupelna s výhledem do zahrady, která dobře poslouží jak k hygieně, tak k relaxaci. K příjemné atmosféře domu přispívá i dostatek denního světla ve všech místnostech včetně schodišťové haly. Dispozice přesně balancuje na rozhraní potřebného komfortu, účelnosti a přijatelné ceny.

Nízké náklady na vytápění

Interiér domu rozzářily barevné stěny v různých odstínech.Vlastní know-how společnosti Canaba zahrnuje jak samotnou architekturu domu, tak i konstrukční systém. Montáž z velkoplošných masivních dílců na bázi betonu umožňuje zkrátit dobu výstavby na tři až šest měsíců, což jistě uvítá každý, kdo bydlí v podnájmu a financuje stavbu z hypotéky. Obvodové stěny z masivních zateplených sendvičových dílců s vynikajícími tepelněizolačními parametry zaručují nízké náklady na vytápění a zároveň nepostrádají schopnost tepelné akumulace.

Laicky řečeno, dům se rychle vytopí a dlouho „drží" teplo. Tyto stavby mají tedy oproti klasickým zděným domům nižší provozní náklady a vzhledem k slabší tloušťce obvodových stěn také větší užitnou plochu (na stejně velké zastavěné ploše). Stavebníci jistě ocení i u nás výjimečnou třicetiletou záruku, kterou společnost Canaba na stavbu poskytuje. Klient má možnost objednat si i dodávku základové části a přípojek inženýrských sítí, případně je řešit zcela individuálně.

text: Jitka Pálková, foto: Robert Virt

logo MessengerPoslat Messengerem