Ačkoliv do Vánoc ještě nějaký ten pátek zbývá, jedno moudré přísloví praví, že kdo je připraven, není překvapen. Protože se trendy nedotýkají pouze módního průmyslu, odborníci z Hornbachu vám prozradí, jaké budou ty letošní v oblasti předvánoční a vánoční výzdoby. Vychutnejte si nejkrásnější svátky v roce obklopeni tou správnou atmosférou.

(KOMERČNÍ PREZENTACE)

„O letošních Vánocích si přijdou na své všichni – příznivci tradiční výzdoby, severského minimalismu i milovníci originálních stylů. Vánoce jsou totiž inspirovány duchem regionálních odlišností a záleží jen na vás, zda si oblíbíte polární zimní motivy nebo naopak divoké tropické vánoční dekorace,“ vysvětluje letošní vánoční trendy Tadeáš Tenkl, odborník na doplňky a dekorace v Hornbachu.

Nejnovějším trendem je půvabný zasněžený design inspirovaný polární zimou – Arktida a Antarktida. (Zdroj: Hornbach)

Vánoce jako na polárním pólu

Polární Vánoce (Zdroj: Hornbach)Nejnovějším trendem je půvabný zasněžený design inspirovaný polární zimou – Arktida a Antarktida. Dominantní je bílá a světle modrá barva znázorňující sníh a mráz. „Mezi zajímavé ozdoby patří například figurky teple oblečených Eskymáků, zasněžená těžítka s iglú, hvězdy a vločky všech velikostí. Zajímavé je využití motivů všech zvířat – tučňáci, lední medvědi, sobi a drobní ptáci. Na zahradě si tak můžete vytvořit originální scenérii s medvědí rodinkou na ledovcové kře,“ popisuje Tadeáš Tenkl z Hornbachu. Nedostatek světla typický pro tyto kraje je kompenzován velkým množstvím svíček, lucerniček a světelných řetězů, které vánoční atmosféru rozsvěcují a prohřejí.

Tropické Vánoce

Nestandardním trendem letošního roku jsou Tropické Vánoce. Originální pojetí tradičních svátků poskytuje dostatečný prostor k vyjádření vlastní kreativity. Zařízení interiéru je v barvách drahých kamenů, živé a jiskřivé doplňky vykouzlí čistou a elegantní vánoční atmosféru. „Výraznými dekoracemi jsou exotická zvířata – hrdí pávi s mohutnými ocasy z peří, třpytící se levharti, lesklí růžoví plameňáci, červené labutě nebo třeba pyšní papoušci sedící na bydle. Exotickou faunu doplňují velká zdobená srdce, svícny a vázy ve výrazných barvách nebo třeba stříbrno – zlatý ananas,“ vysvětluje Tadeáš Tenkl z Hornbachu. Vhodná kombinace divokých doplňků vytváří v interiéru útulnost a teplost.

Tropické Vánoce (Zdroj: Hornbach)

Adventní věnce a vánoční svíčky v každém vánočním stylu

Věnec proutěný rustikal (Zdroj: Hornbach)Adventní věnec a čtyři svíčky symbolizují v českých domácností příchod Vánoc. Každou adventní neděli se tak na věnci zapaluje jedna svíčka. „Adventní věnec si můžete v Hornbachu koupit už kompletní. Pokud ale máte šikovné ruce a chuť vytvořit si něco originálního, kupte si připravený korpus, který ozdobte podle své fantazie. Použít můžete sušené plody, šišky nebo kůru, skleněné koule, řetězy a vše, co vám cvrnkne o nos,“ radí Tadeáš Tenkl, odborník na doplňky a dekorace v Hornbachu, a dodává: „K lepení ozdob je ideální použít lepicí tavnou pistoli, v Hornbachu ji seženete od 129 Kč.“

Svíčky k Vánocům prostě patří. Ať už jsou součástí adventního věnce nebo jako dekorace v interiéru. Jejich barvy, vůně a světlo dodají vánočním svátkům tu pravou atmosféru. Svíčkám to nejvíce sluší ve svícnech nebo ve speciálních lampách a lucernách. Barvy je dobré volit v kombinaci s hlavní barvou anebo naopak jako kontrast k hlavní barvě.

Shlukový řetěz s micro LED (Zdroj: Hornbach)

Venkovní a interiérové vánoční osvětlení

Nafukovací LED sněhulák (Zdroj: Hornbach)Světelné řetězy už dávno nejsou jen interiérovou záležitostí. Svítí a bliká to i venku. „Moderním trendem jsou LED světelné hadice Lafiora, které svítí či blikají několika barvami - červeně, žlutě, modře i zeleně, napájí se baterií s časovačem na 6 hodin a délka 9,75 metrů stojí 529 Kč,“ popisuje Tadeáš Tenkl z Hornbachu. „Na osvětlení živého plotu nebo stromků v květináči je ideální shlukový řetěz s Micro LED, který má na délce 10 metrů 768 malých světelných zdrojů, které blikají, plápolají anebo vytváří efekt padajícího deště.“

Letošním trendem jsou také světelné objekty. „Například LED světelný stromek Lafiora z 300 malých LED zářivek vytváří 125 cm vysoký zářící stromek. Součástí atraktivní venkovní výzdoby jsou i venkovní nafukovací nebo keramické figury,“ říká Tadeáš Tenkl z Hornbachu a dodává, „více než dva metry vysoký nafukovací LED Santa, tučňák či vánoční stromek od značky Lafiora jsou originální dekorace, které na zahradě zaručeně upoutají pozornost. Některé postavy mají zabudované LED osvětlení a integrovaný nafukovací systém, který stačí pouze zapojit do elektrické sítě.“

LED světelná hadice Lafiora (Zdroj: Hornbach)

Tip HORNBACHU:

Od začátku listopadu jsou v Hornbachu zahájeny vánoční trhy. Nechte se unést vánoční atmosférou a přijďte si vybrat z velké nabídky dekorací, ozdob a osvětlení. Od konce listopadu si pak lze v Hornbachu koupit i vánoční stromek NORDMANNgold, který pochází z produkce certifikovaných závodů a je pěstován s ohledem na zdravé životní prostředí. A stejně jako v minulých letech, lze i letos objednat online s doručením až domů.

Více informací na: Hornbach.cz

Přidejte se k nám na Facebooku – Facebook.com/HornbachCZ

Zdroj: Marketingové sdělení

logo MessengerPoslat Messengerem