Samsung zavádí 10letou záruku na chladničky a pračky. Současně představuje s předstihem nové chladničky pro rok 2012. Prodloužená 10letá záruka se vztahuje na vybrané chladničky a pračky poháněné inovativním motorem - tzv. digitálním invertorovým kompresorem.

Společnost Samsung s předstihem naděluje svým zákazníkům dárek v podobě 10leté záruky
na vybrané domácí spotřebiče. Prodloužená záruka platí pro chladničky a pračky s tzv. digitálním invertorovým kompresorem (resp. motorem) zakoupené od 1. 12. 2011. Záruka 10 let se bude také vztahovat na nové modely chladniček pro rok 2012, které se dostanou do prodeje od ledna příštího roku. Zákazníci chladničky a pračky s 10letou zárukou v obchodech snadno poznají podle výrazného označení pomocí samolepek.

Kontakty na firmy a skrytý text se zobrazí až po registraci a přihlášení.

celý text

Co je to digitální invertorový kompresor a jak funguje?

Digitální invertorový kompresor (resp. motor) zabezpečuje bezproblémový chod chladniček a praček. Oproti kompresorům konkurenčních chladniček pracuje na zcela jiném principu. Jeho podstata spočívá v plynulosti chodu - nepřetržitě reguluje teplotu v chladničce prostřednictvím změny rychlosti. Místo toho, aby se vždy nárazově spínal a vypínal vždy, když dojde ke změně teploty v chladničce (jako to dělají běžné kompresory), pracuje digitální invertorový kompresor nepřetržitě. Podle hodnot, které snímají speciální senzory teploty uvnitř i vně chladničky, upravuje pouze svou rychlost. Díky této plynulosti nevznikají energeticky náročné výkyvy chodu motoru (a tedy ani teploty), ke kterým dochází, když chladničku otevíráte. Současně je digitální invertorový kompresor v porovnání s klasickými konkurenčními motory mnohem tišší.

„Digitální invertorový kompresor v chladničkách se vyznačuje vysokou spolehlivostí všech svých součástek. Výrazně také snižuje vibrace a nárazy, proto jsme na něj mohli prodloužit záruku na 10 let. Svým charakterem se tento kompresor zcela odlišuje od běžných lineárních motorů, proto věřím, že si najde řadu příznivců, kterým záleží na šetření energie i životního prostředí," říká Michal Tichý, produktový manažer divize domácích spotřebičů.

Více článků z rubriky KUCHYNĚ najdete na www.dumabyt.cz.

Výhody digitálního invertorového kompresoru (motoru)?

Chladnička s mrazničkou řady G-series.Tato inovativní technologie je chytrým řešením, pomocí kterého mohou zákazníci snížit náklady na energii, a současně šetřit životní prostředí. Oproti běžným kompresorům totiž spotřebovává téměř o polovinu méně energie a také snižuje emise CO2.

Když se změní teplota v chladničce, digitální invertorový kompresor upraví své otáčky, čímž zamezuje kolísání teploty a vlhkosti. Udržuje tak teplotu v chladničce stále co nejblíže nastavené teplotě a zachovává svěžest potravin.

V neposlední řadě digitální invertorový kompresor znatelně snižuje hluk chladničky - ve srovnání s běžnými kompresory o 4,5 dB. Dosahuje tak pouhých 38,5 dB, což mění rušivý chod na klidný.

Na jaké modely se 10letá záruka vztahuje?

Záruka 10 let na digitální invertorový kompresor (motor) platí celkem pro 19 modelů chladniček a 4 modely praček Eco Bubble. Kromě nové řady chladniček pro rok 2012 s označením RL39 a RL43 v energetické třídě A++ se 10letá záruka vztahuje také na již zavedené produktové řady - konkrétně letošní novinku Série G (modely RL56, RL58 a RL60), americké chladničky A+ (modely RSG5 a RSH7) a také model Sveta (RL55).

Chladničky s 10letou zárukou na digitální invertorový kompresor jsou dostupné ve velikostech od 1,85 m až do 2 m.

text a foto: www.samsung.cz

logo MessengerPoslat Messengerem