Energii dobíjíme pobytem na čerstvém vzduchu, odpočinkem, dobrou knihou, sportem nebo třeba relaxací v koupelně.

K načerpání nových sil může někomu stačit osvěžující sprcha či voňavá koupel. Proč si ale nedopřát víc a nepořídit si do koupelny zařízení, jež kromě běžné sprchy nabízí i mnoho dalších funkcí, které zregenerují vaše tělo i duši.

Sprchový kout Kosmic 1 (KOS), pivotové dveře z temperovaného skla o síle 1 cm, parní generátor, termostatická baterie, sprchová souprava s tyčí, hlavová dešťová sprcha, 5 masážních trysek, sedátko, rozměry 129 x 129 cm, cena (bez DPH) 394 200 Kč, STYLINE.Víc než sprcha

Pořídit si masážní box do koupelny nemusí být žádný problém - snadno se instaluje, standardní typy nevyžadují příliš prostoru, díky tomu, že jsou většinou samonosné, nejsou nutné žádné stavební úpravy. V okolí sprchového boxu není potřeba koupelnu obkládat, protože sprchové boxy jsou uzavřené. Tvarové možnosti jsou podobné jako u sprchových koutů - seženete čtvrtkruh, kruh, čtverec, obdélník, některé designové a top modely mohou mít i jiné atraktivní tvary.

To základní, co masážní sprchový box nabízí, je ruční sprcha, která má většinou hlavici s možností přepínání sprchových proudů. V lepším případě je sprcha doplněna termostatickou směšovací baterií, u níž si nastavíte ideální teplotu, která je pak konstantní při všech spouštěných funkcích. Dále je to horní sprcha - talířová nebo přímo zabudovaná ve stropě boxu. Tato sprcha může nabídnout například proud s efektem tropického deště.

Srdcem hydromasážního boxu J. Tower Mynima (JACUZZI) je hliníkový sloupek s veškerým vybavením, např. s dešťovou sprchou Aqua Feeling, sprchou Enerjet s třemi režimy, parní lázní, vodními střiky pro vertikální a dorsální masáž, vyrábí se v pěti provedeních, cena boxu Mynima 90 je 352 290 Kč, EIM UNIVERS.Masážní box má dále několik trysek či minisprch, které mohou být zabudované ve stěnách boxu nebo jsou součástí sprchového panelu umístěného v boxu. Trysky by měly být směrově nastavitelné, to aby si každý podle libosti i tělesných proporcí mohl určit směr masážního proudu. Rozmístění trysek záleží na modelu, který si vyberete - můžete mít trysky určené k masáží nohou, hýždí, zad, ramen, setkáte se i se speciální obličejovou sprchou, která masíruje citlivou kůži obličeje velmi jemným sprchovým proudem.

Sprchové boxy JACUZZI nabízejí dále například rotosprchu. Jedná se o rotující systém, jehož tři ramena mají proměnlivý sklon a prší z nich paprsky vody kreslící zajímavé spirály. Rotace vzniká tlakem vody v domácím vodovodním potrubí. Osvěžení poskytne i sprcha kaskáda, která je nasměrovaná na ramena a na oblast krční páteře. Razantnější povzbuzení přináší funkce skotských střiků. Snadné ovládání sprchové kabiny JACUZZI a více vodních paprsků dovolí střídat teplou a studenou vodu tak rychle a intenzivně, jak budete potřebovat. Teplá vodní masáž uvolní svalstvo a celkové napětí, rychlé zchlazení studenou vodou zase vrací mentální a fyzickou energii.

Více článků z rubriky KOUPELNA najdete na www.dumabyt.cz.

Léčí světlo i pára

Čtvercový sprchový box Zafra se stropem, předními, bočními a zadními stěnami z čirého skla je doplněn hliníkovým masážním panelem s 8 tryskami, hlavovou sprchou, dřevěným roštem a plastovou židličkou, cena od 43 990 Kč, HOPA.O stupínek výš stojí masážní box vybavený vyvíječem páry, díky němuž si můžete dopřávat blahodárnou tureckou parní lázeň. Pro zvýšení požitku se do rozptylovače páry přidávají vonné esence. Nabízí-li box i funkci chromoterapie, budete si užívat i barviček, které mají na organismus rovněž blahodárné účinky.

Posedět, zaposlouchat se

Ve sprchovém boxu by nemělo chybět sedátko, které se u některých menších modelů dá sklápět. Sedátko celkově zvyšuje komfort sprchování a k relaxaci neodmyslitelně patří, ocení ho nejen osoby starší, méně pohyblivé či děti. Ve vnitřní výbavě můžete také najít zrcadlo, poličky, vodotěsnou skříňku na ručníky nebo župan. Pobyt v kabině zpříjemňuje i zabudované rádio, reproduktor, eventuálně připojení na MP3 přehrávač nebo mobilní telefon. Všechny funkce mohou být elektronicky ovládané a řídíte je pomocí přehledného dotykového displeje.

text: Lucie Martínková, foto: archiv

logo MessengerPoslat Messengerem