Tentokrát by se náš redakční tým vlastně mohl chlubit prvenstvím, protože ve zrekonstruovaném bytě, kde bylo domluveno fotografování kuchyně, majitelé zatím přebývali jen občas. Stěhování ale bylo už na spadnutí.  

Samozřejmě i této realizaci předcházelo nejprve mapování trhu. V tomto případě padlo konečné rozhodnutí na obchodní domy IKEA. Právě jednoduchý čistý skandinávský design bylo to hlavní, co rozhodlo. Majitelé rádi využili i nabídku vizualizace prostoru, a tak si mohli hned udělat jasnou představu, jak bude jejich nová kuchyň vypadat.

Praktické výsuvy umožňují snadný přístup k uloženým věcem.Volba barevnosti kuchyně

Protože se kuchyň řešila jako první ještě v téměř prázdném bytě, měli majitelé větší svobodu ve výběru barevnosti. Dali přednost výrazné vínově červené v kombinaci s neutrálními tóny šedé a přírodní béžové. Povrch kuchyňského nábytku je ve vysokém lesku, což celý prostor ozvláštňuje a navozuje dojem luxusu.

POŘIZOVACÍ CENY (S DPH)

Kuchyňská sestava řešená do rohu byla dobrou volbou.- kuchyňská sestava Abstrakt červená, 39 900 Kč, IKEA
- madla a úchytky na skříňkách, 1 000 Kč, IKEA
- trouba U 3400 E nerez, 5 590 Kč, GORENJE
- varná deska ECD 610 AX, 5 548 Kč, GORENJE
- odsavač par TEL 06 SS, 2 209 Kč, BAUMATIC
- dřez model 144, 1 200 Kč, BAUHAUS
- dřezová baterie EHM, 1 290 Kč, BAUHAUS
- chladnička s mrazničkou ERN 29601, 10 490 Kč, ELECTROLUX
- myčka nádobí SRV43 M03 (BOSCH), 13 890 Kč, BSH - DOMÁCÍ SPOTŘEBIČE
- obklad za kuchyní Bella Beige, 10 x 10 cm, 399 Kč/m², SIKO
- dlažba Morfeus, 60 x 60 cm, 990 Kč/m², SIKO

Praktické uspořádání kuchyně

Součástí horní skříňky nad varným centrem je výsuvný odsavač par z nerezové oceli.Kuchyňská sestava má účelné rohové uspořádání. Součástí je i samostatně stojící vysoký nábytkový modul s vestavnou chladničkou a mrazničkou. Nabízí spoustu uzavřeného úložného prostoru i policový díl, kde se počítá s umístěním mikrovlnné trouby.

Spodní část nábytkové sestavy je tvořena skříňkami jednak s plnými dvířky, jednak s praktickými výsuvy, které mají pozvolný dojezd a jsou vždy snadno přístupné. Na levé straně kuchyňského setu najdeme varné centrum, sestávající ze sklokeramické varné desky a pečicí trouby z matného nerezu. Stále čistý vzduch v prostorách kuchyně obstarává sice nenápadný, ale účinný odsavač par, který se vysouvá pod skříňkou.

Jednoduchý nerezový dřez je osazen pákovou baterií.Na druhém konci sestavy má své místo jednoduchý nerezový dřez osazený designovou pákovou baterií. Ve skříňce pod dřezem se plánuje velký kombinovaný koš na tříděný odpad. Vedle ve skříňce je skryta vestavná myčka nádobí.

Více článků z rubriky KUCHYNĚ najdete na www.dumabyt.cz.

Osvětluje celý interiér kuchyně

Rohové uspořádání nábytku poskytuje dostatek místa pro ukládání kuchyňských potřeb, které jsou dobře přístupné díky otočnému karuselu.

K mycímu centru náleží i integrovaná myčka nádobí BOSCH.

Horní linii tvoří výhradně prosklené skříňky v rámech z eloxovaného hliníku. Pískované sklo s vnitřním osvětlením vytváří zajímavý efekt a spolu s nenápadnými zářivkovými panely umístěnými na spodní straně skříněk příjemně osvětluje pracovní plochu i celý interiér kuchyně.

Materiál na vyšším soklu kuchyně

Pracovní desku majitelé zvolili neutrální šedou s výraznější výškou. Povrch bočních stran má kovový charakter, který je tvořen matnou hliníkovou fólií. Stejný materiál je použit i na efektním vyšším soklu kuchyně.

Kuchyňskou nábytkovou sestavu vhodně dotvářejí jednoduché úchyty z matného nerezu. A s celým interiérem dobře ladí i velkoformátová dlažba ve střízlivém béžovém tónu, jejíž jedinou ozdobou jsou jemné lesknoucí se šupinky.

text: Gabriela Dubská, foto: Pavel Varga

logo MessengerPoslat Messengerem