Zajímavě řešený interiér vnímáme většinou jako celek. V tom pak můžeme postupně obdivovat jednotlivé prvky a nacházet linii, která je spojuje a pomáhá vytvářet konkrétní atmosféru. Důležitou součástí autorského záměru může být například světlo.  

S tím počítal i designér Oliver Conrad, když se svým týmem navrhoval pro značku VILLEROY & BOCH kolekci City Life. Díky jedinečnému systému osvětlení získává koupelna vybavená tímto nábytkem specifickou a příjemnou atmosféru. Se světlem umocňujícím tvar i materiál se počítá u každého prvku. Na vybraných skrytých místech jsou do nábytku zapuštěná svítidla zaměřená tak, aby vynikla struktura dřeva, lesk keramiky či skla. Rafinovaným osvětlením se zvýrazní tvary i kontrasty a prostor koupelny se opticky příjemně zateplí.

Hlasujte:

Měli byste zájem o typový projekt domu od společnosti G-SERVIS?

Podstavec pro umyvadlo Nagano se zásuvkou a skleněnými poličkami. Cena (bez DPH) 42 368 Kč.Při tvorbě kolekce City Life vycházeli její autoři z požadavku doby na otevřené prostory. V duchu tohoto trendu přestávají být koupelny čistě soukromým prostorem. Ve stylu open space tak vzniká nová dimenze designově zařízených koupelen spojených s ložnicemi, které pak mohou i nenásilně přecházet do obývacích částí. Toto pojetí by mělo být stylově sjednoceno, zároveň však může dát vyniknout přepychovému spojení materiálů, barev i tvarů.

Pro nábytek řady City Life byl vyvinut nový povrchový materiál (Okuree) s designem tropického dřeva. Jde o vícevrstvou dvoubarevnou dýhu, která se v této formě v přírodě nevyskytuje. Další alternativou je povrch z dubové a ořechové lakované dýhy a z bílého laminátu s trojrozměrnou akrylátovou hranou.

! Prohlédněte si on-line NEJVĚTŠÍ KATALOG RODINNÝCH DOMŮ !

Klozet jako úložná skříňka

V sestavě City Life v provedení Okuree je použita zrcadlová skříňka (4 svítidla, el. zásuvka, 3 skleněné poličky, boční výkyvné díly) s ovládáním svítidel pohybovým senzorem. Cena (bez DPH) 55 125 Kč.Součástí kolekce je klozet SmartBench, který umocňuje styl celé kolekce. Je ukrytý v lavici, která po otevření připomíná klasickou latrínu. Na rozdíl od ní ale uvnitř skrývá keramickou mísu s antibakteriálním povrchem Ceramicplus vybavenou kvalitním sedátkem z masivu. Vedle mísy je do skleněného panelu zapuštěný držák na toaletní papír a klozetový kartáč. SmartBench je vybaven systémem Soft Closing, který se postará o bezhlučné a bezpečné uzavření celého modulu. Po uzavření vypadá klozet jako nízká úložná skříňka ze stejné řady. Proto se mu také říká neviditelné WC. SmartBench se stal novým koupelnovým prvkem, který otevírá v uspořádání koupelny zcela nové možnosti.

Více článků z rubriky KOUPELNA najdete na www.dumabyt.cz nebo www.modernibyt.cz.

Neviditelný klozet SmartBench je vybaven mechanismem pomalého zavírání a systémem odvodu pachů Pur Air. Cena (bez DPH) 80 430 Kč.Zrcadlové skříňky s osvětlením

Dalšími prvky jsou oválná samonosná vana o rozměru 190 x 80 cm, minimalisticky tvarované umyvadlo Metric Art, skříňky pod umyvadlo, zrcadlové skříňky s osvětlením a skleněnými policemi, nechybí ani vysoká skříň.

Kolekce City Life je určená pro náročné uživatele, kteří touží demonstrovat svůj životní styl, obklopují se designovými předměty a zároveň od zařízení očekávají dokonalý komfort.

text: Jana Klímová, Libuše Lhotská, foto: archiv

logo MessengerPoslat Messengerem