Průměrná tělesná výška současné populace neustále roste. Podle vědeckých výzkumů to v průměru činí v České republice za 50 let u mužů nárůst o 8 centimetrů, u žen o 6 centimetrů. Oblečení nadměrných velikostí, nejen širší, ale i vyšší postavy, se stalo běžnou součástí obchodů. Na trhu se tak objevila vana XXL, která je delší i širší než běžné vany. Je šitá na míru právě těm větším z nás.

Tato tvarově originální vana RAVAK pochází z dílny rakouského studia Achima Storze, který je designérskou špičkou automobilového a sportovního průmyslu.

Při koupeli vana poskytne maximální pohodlí i těm, jejichž vzrůst by byl dříve snad považován za nadměrný. Úkol byl však složitější. Vyvinout vanu, kterou mohou používat všichni členové domácnosti, tedy nejen ti velcí, ale i ostatní.

Kontakty na firmy a skrytý text se zobrazí až po registraci a přihlášení.

celý text

Pohodlná vana XXLJak toho docílit? Řešením je praktický schůdek, díky kterému je vana vhodná a pohodlná pro všechny. Člověk větší postavy si v ní pohodlně natáhne celé tělo, aniž by mu ramena či kolena vyčnívala nad vodou. Díky schůdku navíc může upravovat svou polohu ve vaně a využít tak celou její délku. Člověk menší postavy se zase může nohama o schůdky zapřít, aby nesjížděl do vody.

Požadavky ergonomie

Jednoduché čisté linie a oblé křivky vymodelovaly unikátní tvar vnitřního prostoru vany. Vana je konstruována tak, aby splňovala požadavky ergonomie - nejširší je přesně tam, kde má být, tedy v oblasti loktů. Ty je možné díky šikovně formovaným opěrkám skutečně pohodlně opřít.

Design vany a dokonalý požitek z koupele dotváří elegantní podhlavník, který je možné si vybrat v bílém, šedém nebo zeleném barevném provedení. Přední strana vany je rovná a vhodná k obložení. Ten, kdo nechce vanu obkládat, může použít pro jednodušší instalaci čelní a boční panely.

text: www.ravak.cz

logo MessengerPoslat Messengerem