Na kuchyňské vodovodní baterie klademe přísné nároky – musí bez problémů plnit svou funkci, šetřit vodu a její povrch musí být natolik odolný, aby i po letech intenzivního provozu vypadala jako nová.

Málokdy je kuchyňská baterie v kuchyni skrytá a nenápadná; naopak ve většině případů přitáhne pozornost. Je to dáno výrazným tvarem baterie i jejich povrchem, který je často v kontrastu s ostatními povrchy v kuchyni. Baterie se tak výrazně podílí na celkovém dojmu z kuchyně.

Kuchyňská baterie – podobně jako její koupelnová sestra – patří k nejvíce namáhaným předmětům v domácnosti. Z toho vyplývá, že při výběru tohoto zařízení preferujte hlavně kvalitu, protože jedině tak baterie může splnit vaše očekávání.

Systém GROHE Blue Home dodá mimo jiné neperlivou, jemně perlivou nebo perlivou vodu (GROHE)

Také se podívejte: Nejlepší materiály pro vaši kuchyni

Stojánkovou, nebo nástěnnou?

Dřezová páková stojánková baterie Lenz NEXO s vytahovací sprškou je vybavena kartuší s keramickým těsněním, cena 2 550 Kč (HORNBACH)Současný trh nabízí dva konstrukční typy kuchyňských baterií, a to stojánkové a nástěnné. Stojánkové kuchyňské baterie se montují do připraveného otvoru v kuchyňském dřezu nebo pracovní desce a v dnešních kuchyních se s nimi setkáte nejčastěji. Výrobci nabízejí řadu provedení, především různou výšku a tvar odtokového ramínka. Výhodou baterií s vysokým otočným ramínkem je velký dosah a dostatek prostoru pro manipulaci s nádobím i potravinami v prostoru mezi dřezem a ústím baterie.

Stojánkové baterie mají výhodu i v instalaci – není třeba zasahovat do stěny nad dřezem a během jednoduché montáže obvykle není potřeba ani vypínat vodu v celém bytě. Baterie nástěnné jsou, jak jejich název napovídá, určené pro montáž na stěnu. Vyrábějí se ve dvou roztečích – 100 nebo 150 mm.

Dnes se nejčastěji používá rozteč 150 mm, avšak v některých starších kuchyních se můžete setkat s roztečí 100 mm, což může způsobit problém při následné rekonstrukci kuchyně. Tento problém se dá vyřešit redukcemi, pomocí kterých se dá rozteč upravit, avšak baterie díky tomu může příliš vystupovat ze zdi. Pokud k tomu není nějaký speciální důvod, například rekonstrukce starší kuchyně, nebo příliš málo místa za dřezem, je vhodnější baterie stojánková.

V obou variantách, stojánkové i nástěnné, se můžete rozhodnout pro nízkotlakou dřezovou baterii. Ta je určena pro kombinaci s průtokovými ohřívači vody. Snižuje tlak vody ve vodovodním řadu, přesto ale umožňuje dostatečný průtok vody.

Dřezová stojánková dvouotvorová baterie z řady Meta doplněná sprškou, povrch chrom (DORNBRACHT)

Termostatické baterie

Automatická směšovací baterie Sanela SLU 37 s elektronikou ALS, 24 V DC, perlátorem a možností nastavení hygienického proplachu a regulace teploty vody (SANELA)Baterie s termostatickou regulací teploty vody si našly své místo už i v kuchyni. Jednoduše si jedním kohoutkem nastavíte teplotu vody a baterie ji bude pomocí vestavěného termostatu přesně udržovat. Tyto baterie nabízejí komfort, zabrání zdlouhavému nastavování, šetří energii i spotřebu vody a také pomocí pojistky chrání děti před opařením. Termostatická baterie se dokáže vypořádat jak s neustálým zapínáním a vypínáním vody, tak i s náhlými změnami tlaku v potrubí.

Málokterý komfort je však úplně zadarmo, protože termostatické baterie vyžadují stabilní přívod teplé vody alespoň o teplotě 50 °C. To někdy naráží na problém, protože v posledních letech se v našich domácnostech rozšířilo užívání malých závěsných kotlů s omezeným výkonem. V tomto případě vám sebeluxusnější termostatická baterie moc nepomůže, protože pro ni nebudete mít stabilní přísun dostatečného množství teplé vody.

Mohlo by vás také zajímat: Kuchyň plánujte od podlahy

Podle čeho vybírat?

Máte-li možnost, zvolte baterie s funkcí Eko-Stop. Tato funkce zajistí, že se při otevření páka mírně zasekne a omezí průtok vody naplno. Šetří tak značné množství vody. (Někteří výrobci tuto funkci označují jako omezovač průtoku apod.)

  • Pokud volíte nástěnnou baterii, pečlivě měřte rozteč. Je lepší měřit 2x než baterii vracet.
  • Vybírejte baterie do kuchyně s keramickou kartuší. Tato část je nejpodstatnější – zajišťuje intenzitu průtoku vody a její mísení. Kartuše z plastu mají výrazně nižší životnost, takže baterie může brzy začít kapat či protékat.

Systém eUnit Kitchen řídí pomocí elektroniky dávkování vody, průtok a teplotu vody a provoz dřezové zátky. Elektronika dokáže přesně naměřit objem vody podle receptu (DORNBRACHT)

Ovládání baterií

Kuchyňské baterie se dají také rozdělit podle způsobu ovládání.

Kohoutkové baterie – jedná se o nejstarší typ baterií, ale přesto i dnes najde své příznivce. Používají se zejména u kuchyní v rustikálním a industriálním či retro stylu.

Pákové baterie – dnes asi nejpoužívanější typ baterií. Vyznačují se tichým chodem a dokonalou těsností, takže dlouhodobě nevyžadují téměř žádnou údržbu. Pohodlně se ovládají, jednodušeji regulují spotřebu i teplotu vody a jsou až o 30 % úspornější než baterie kohoutkové.

logo MessengerPoslat Messengerem