Od 1. září 2014 budou muset být vybaveny také vysavače energetickým štítkem. Zároveň dochází k omezení příkonu vysavačů na maximálně 1 600 W. Od roku 2017 pak bude maximální příkon omezen na 900 W. Vysavače s vyšším výkonem se od tohoto termínu budou moci jen doprodávat.

Energetický štítek obsahuje několik parametrů, které jsou pro pořízení vysavače důležité. Patří k nim:

  • třída energetické účinnosti (jak vysoký je příkon, a tím i spotřeba energie jednotlivého vysavače)

  • průměrná roční spotřeba (energie je uváděna v kilowatthodinách za rok - kWh/a. Tato hodnota je vypočtena na základě průměrné domácnosti s obytnou plochou 87 m2 a 50 čisticích cyklů za rok. Vlastní hodnota spotřeby závisí na používání vysavače.)

  • třída emisí prachu (jak čistý je vyfukovaný vzduch z vysavače)

  • hladina akustického výkonu (hlučnost přístroje v decibelech, měřeno na koberci)

  • třída účinnosti čištění pro koberce (stanovena zaválcováním prachu do koberce a jeho následným vysáváním. Čím více prachu je vysáto, tím lepší je čisticí výkon vysavače.)

  • třída účinnosti čištění pro tvrdé podlahy (stanovena vysypáním prachu na dřevěnou desku s drážkami a následným vysáváním. Čím více prachu je vysáto, tím lepší je čisticí výkon vysavače.)

MieleVýrobce prémiových spotřebičů pro domácnost Miele je na tuto skutečnost připraven dlouhodobě. „Našim zákazníkům nabízíme přístroje s vynikajícími ekologickými a ekonomickými parametry už několik let. Vysavače Miele z řady EcoLine se vyznačují výbornými výsledky vysávání s mimořádnou úsporou energie. Nyní představujeme také první vysavač v energetické třídě A,“ říká Kateřina Menšíková, ředitelka marketingu Miele ČR.

První vlaštovkou mezi nízkoenergetickými vysavači od Miele je Complete C3 Red – první vysavač v energetické třídě A s maximálním výkonem 800 W. Ten je vybaven několika prvky pro maximálně efektivní vysávání - inovativním motorem EcoLine Plus s přídavnými vzduchovými bypasy pro ještě silnější proudění vzduchu, efektivní podlahovou hubicí AirTeQ pro tiché a účinné vysávání nebo inteligentním Power Chipem, který během vysávání neustále přizpůsobuje příkon vysavače každé situaci. Doporučená prodejní cena vysavače v mangově červené barvě je 6 590 Kč.

Zákazníci kvalitních vysavačů se však nemusejí obávat, že by se se snížením příkonu přístrojů snížily i výsledky vysávání. „Efektivita vysávání je závislá
na vzájemné souhře mnoha komponentů. Kromě příkonu je důležitý kvalitní filtrační systém či obecná kvalita jednotlivých součástí,“ doplňuje Kateřina Menšíková.

U Miele jde vždy především o kvalitu. Všechny spotřebiče Miele, a tedy i vysavače, procházejí testováním na životnost 20 let. V laboratořích Miele absolvují vysavače např. prahový test, který odpovídá až 16 500 nárazům. I to jsou důvody, proč právě Miele pravidelně obsazuje stupně vítězů v nezávislých spotřebitelských testech po celém světě. Důkaz najdete i v aktuálním čísle časopisu dTest 8/2014 na straně 19:

Spolehlivost vysavačů

Vysavače značky Miele opakovaně potvrzují kvalitu, jejich 97procentní spolehlivost je výmluvná. Jako jediné získaly v našem hodnocení spolehlivosti značek realizovaném pomocí dotazníku mezi spotřebitel nejvyšší známku.

Jakékoliv informace o vysavačích Miele získáte na www.miele.cz, v showroomech Miele v Praze a Brně či u obchodních partnerů Miele.

Kontakt

www.miele.cz

(komerční prezentace)

logo MessengerPoslat Messengerem