Zastřešení vchodových dveří s sebou přináší pohodlí a další praktické výhody. Vchodové stříšky jsou na trhu k dispozici v různém provedení, ať už z hlediska materiálu nebo tvaru. Preferujete-li moderní minimalistický trend, je pro vás trefou do černého skleněná stříška.

Při výběru skleněné stříšky je dobré si uvědomit, že jde o architektonický prvek, který by měl ladit se stylem domu a rozhodně by neměl narušovat jeho celkový vzhled. „Navíc je nositelem mnoha praktických funkcí“, doplňuje Petr Paksi, jednatel firmy JAP FUTURE a navazuje: „Skleněná stříška ochrání rohožku, domovní dveře i osoby vstupující a odcházející z objektu před nepřízní počasí během celého roku, ale určitě si ověřte, zda stříška odpovídá přísné normě pro nosnost sněhu dle dané lokality v České republice“.

Skleněná stříška RAIN								foto: JAP FUTURE

Česká firma JAP FUTURE vyrábí skleněné stříšky z osvědčeného kaleného skla Connex, které je až 5x odolnější než sklo nekalené a dalších prémiových materiálů, které garantují bezúdržbovost a dlouhou životnost. Obavy z rozbití proto nejsou na místě, bezpečnost je opravdu prioritou. Sklo je v nabídce v několika verzích: čiré, kouřové, zabarvené sklo Planibel a designové GRAFOSKLO, u kterého máte možnost se zapojit do konečné podoby vizuálu a stvořit jedinečný originál.

Skleněná stříška RAIN a zábradlí přes francouzské okno TAURUS		foto: JAP FUTURE

Montáž skleněné desky je k dispozici v několika variantách, vždy je však zapotřebí znát tloušťku skladby fasády z důvodu dodání správné délky prodloužení kotevního materiálu. Nejčastěji používanou možností je uchycení pomocí nerezových tyčí a kotvicích nastavitelných kloubů – model stříšky RAIN, které udržují konkrétní bezpečný sklon stříšky. Celek působí odlehčeným a čistým dojmem.

Skleněná stříška STORM 							foto: JAP FUTURE

Vchodová stříška STORM je vhodným řešením v případech, kdy zbývá nade dveřmi velmi úzký prostor. Ukotvení je pomocí speciálních nosníků z kvalitní nerezové oceli, které jsou ukotvené do zdi. Zákazník má možnost výběru ze čtyř velikostních rozměrů nosníků.

Skleněná stříška COOL a venkovní zábradlí SAME				foto: JAP FUTURE

Další způsob uchycení je prostřednictvím masivního hliníkového profilu – stříška COOL, do kterého je díky spádu skleněné desky svedena zachycená dešťová voda. Ta odtéká přes zaslepené kraje profilu s výpustmi vody.

Na důležitou výhodu skleněných stříšek JAP FUTURE upozorňuje Petr Paksi: „Jde o možnost vzhledového propojení stříšek s našim exteriérovým nerezovým zábradlím, ať už předokenním nebo klasickým. Navíc nabízíme komplexní služby, kdy jsme partnerem od zaměření, objednávky, pomocných technických informací, až po montáže a případný záruční a pozáruční servis.“ Skleněné vchodové stříšky představují často zanedbávaný prvek, ale kdo na ně vsadí, získá díky elegantnímu a nadčasovému vzhledu nepřehlédnutelný designový šperk u vchodu do domu.

 

www.japcz.cz

 

logo MessengerPoslat Messengerem