Líbeznice, malebná obec v srdci středních Čech, se může pochlubit novou moderní architekturou. Moderní novostavba, nazvaná „Blanka 26“, by na první pohled mohla být domovem mladé rodiny s dětmi. Překvapivě je však jejím majitelem pan Zanotto, který před dvěma lety překročil sedmdesátku.

Pan Zanotto měl tento pozemek již léta. Ačkoli většinu svého pestrého života strávil v rušném a malebném hlavním městě Praze, vždy ho lákala myšlenka postavit si na svém pozemku dům snů. Nešlo mu jen o sebe – chtěl místo, které by mohl jednoho dne předat svému synovi jako rodinné dědictví.

Po dlouhém zvažování a několika srdečných konzultacích s blízkou rodinou a přáteli se rozhodl pro tradiční zděný dům. Při výběru stavební firmy pro realizaci svého snu se setkal s mnoha nabídkami, ale jedna společnost vynikala – Ekonomické stavby. Vybral si katalogový dům Blanka 26, který se svou architekturou i velikostí přesně hodil na své místo. Jednoduchý tvar se sedlovou střechou odpovídá stylu sousední zástavby a charakteru středočeské obce a malá zastavěná plocha uvolnila cenné místo na zahradě.

Stavba stojí v blízkosti vstupu z ulice tak, aby tu bylo místo na samostatnou garáž a parkovací stání, a aby zároveň v zadní části parcely zůstala dostatečně velká plocha pro zahradu a nerušený odpočinek. Také dispozice je pro toto uspořádání výhodná: směrem do ulice je orientována kuchyň a zázemí, zatímco obývací pokoj má francouzská okna na terasu situovanou na opačné straně. V podkroví jsou tři prostorné ložnice, šatna a velká rodinná koupelna. Díky zvýšené nadezdívce mají tyto místnosti pohodlnou výšku stropu a více užitného prostoru než v běžném podkroví.

Zdroj: Ekonomické stavby

Perfektní servis se vyplatil

Pro pana Zanotto bylo nesmírně důležité, aby celý stavební proces proběhl bez komplikací. Nechtěl ztrácet čas s administrativou, a tak hledal společnost, která by nabídla kompletní servis. Ekonomické stavby se ukázaly být tím pravým řešením. Díky jejich profesionálnímu přístupu, rychlému postupu a cenové dostupnosti věděl, že udělal správné rozhodnutí.

Prodejem svého bytu v Praze získal potřebné finance, a tak zahájení stavby proběhlo v březnu a ještě téhož roku – v listopadu – pan Zanotto s radostí přebíral klíče od svého nového domu. V tomto útulném novém domově mohl konečně najít klid a pohodu, zatímco jeho syn může nadále využívat výhody městského života v blízké Praze, ale zároveň se těšit na klidné okamžiky v Líbeznici.

Pan Zanotto a jeho příběh jsou skvělým příkladem toho, jak se s odhodláním, správnými partnery a trochou štěstí mohou sny stát skutečností. Příběh pana Zanotto nám připomíná, že nikdy není pozdě začít něco nového a že sny nemají žádný věkový limit.

Zdroj: Ekonomické stavby

V malé středočeské obci Líbeznice dnes stojí krásná novostavba. Tento domek, označený jako „Blanka 26“, vypadá, jako by byl stvořen pro mladou rodinu, přesto je jeho majitelem 72letý Livio Zanotto.

Ačkoli pan Zanotto měl svůj pozemek ve zmíněné malebné Líbeznici, většinu svého života strávil v rušné Praze. Jednou však přišla myšlenka: Proč nevyužít tento pozemek k výstavbě domu, který by jednoho dne mohl sloužit i jeho synovi?

Pohrávali jste si na začátku s myšlenkou, zda zděný dům, nebo dřevostavbu? Hledali jste stavební společnosti na oba typy domů? Proč u vás vyhrál právě zděný dům? Ovlivnila vás komunikace s jednotlivými stavebními společnostmi?

Na začátku našeho plánování výstavby domu jsme prozkoumali různé stavební společnosti, které nabízely oba typy staveb, a hledali jsme informace o výhodách a nevýhodách obou konstrukčních metod.

Klíčovým momentem v našem rozhodování byla konzultace s rodinou. Rodinní příslušníci nám podrobně popisovali své zkušenosti spojené s výstavbou, údržbou a komfortem bydlení ve zděných domech. tyto zkušenosti nás přesvědčily o výhodách a odolnosti zděných domů.

Dům má prostornou samostatnou kuchyň s oknem směřujícím do ulice, což je velmi praktické – pan Zanotto vidí, kdo přichází na návštěvu. Do interiéru si vybral přírodní materiály a barvy a praktické vybavení, které se snadno udržuje a dlouho vydrží. V přízemí nejsou žádné chodby, schodiště do podkroví začíná přímo v obývacím pokoji. Tím se ušetřilo hodně místa

Je něco, co vás už při prvním kontaktu s ES příjemně překvapilo, takže jste se pro ně okamžitě rozhodli?

Překvapilo nás několik věcí, díky nimž jsme si okamžitě byli jisti, že výběr Ekonomických staveb byl správný.

Zaprvé, solidní přístup zaměstnanců firmy. Dále nás zaujal typ domu, který nabízeli; byl přesně v souladu s tím, co jsme hledali. Co nás však překvapilo nejvíce, byla jejich schopnost rychle a efektivně vyřídit veškerou administrativu a získat potřebná povolení. Toto nám ušetřilo mnoho času a starostí. Kromě toho byla cena za výstavbu domu velmi konkurenceschopná, a co bylo nejdůležitější, firma Ekonomické stavby nám nabídla rychlý časový rámec pro dokončení stavby.

Podle jakých kritérií jste volili typ projektu domu a proč? Nechali jste si odborně poradit od Ekonomických staveb?

Při výběru typu projektu domu byl klíčový rozměr našeho pozemku. Zvažovali jsme také naše budoucí životní potřeby a dispozici prostor, aby domov efektivně sloužil naší rodině.

Měli jste po ukončení stavby pocit, že jste udělali stoprocentně správně, když jste zadali stavbu odborníkům, a že při stavbě svépomocí byste ještě třeba nebydleli?

Po dokončení stavby nás naplňoval pocit spokojenosti. Rychlost a plynulost, s jakou probíhala celá stavba od vykopání základů až po předání dokladů ke kolaudaci, byly pozoruhodné. Stavba začala 10. března 2020 a už 18. listopadu téhož roku jsme měli v ruce veškerou potřebnou dokumentaci.

Naším hlavním cílem bylo vytvořit domov, ne vstoupit do složitého procesu stavby, a proto nám odborné provedení a řízení stavby odstranilo mnohé potenciální překážky a stres. Jsme pevně přesvědčeni, že pokud bychom se rozhodli pro stavbu svépomocí, stále bychom se brodili administrativou a technickými výzvami.

Co vám nové bydlení přináší a jaké máte nové možnosti, které jste v předchozím bydlení neměli, např. domácí zvíře, koníčky apod.?

Nové bydlení nám přináší nejen komfort bezproblémového parkování na našem vlastním dvoře, ale také klid a soukromí v naší zahradě, kde jsme obklopení krásnou zelení. Výhodou je i bezprostřední blízkost k Praze, která nám umožňuje snadný přístup do města, aniž bychom museli obětovat klidný život v menší obci.

Zdroj: Ekonomické stavby

Pohled redakce

Dům Blanka 26 se navenek jeví spíše nenápadně, ve skutečnosti však není nijak malý a na komfortu se nikde nešetřilo. Nabízí celkem přes 120 metrů čtverečních užitné plochy, má prostornou koupelnu, nechybějí šatny a čtyřicetimetrový obývací pokoj převyšuje standard domů této velikosti. Poměr ceny a toho, co za ni stavebník získá, lze považovat za velmi výhodný.

Technické údaje:
dům Blanka 26
Dispozice: 4 + 1
Rozměry: 11,25 × 7 m
Zastavěná plocha: 78,8 m2
Užitná plocha: 121,1 m2
Cena v programu Zlaté ručičky: 3 250 000 Kč
Měsíční splátka v programu Zlaté ručičky: 15 718 Kč
Cena za luxusní provedení: 4 900 000 Kč
Měsíční splátka za luxusní provedení: 23 697 Kč

Zdroj: Ekonomické stavby, dům Blanka 26

www.ekonomicke-stavby.cz

 

logo MessengerPoslat Messengerem