Tisk | Diskuze (0) | Sdílet článek Facebook Twitter Google
Dům snů i v pokročilém věku
V malé středočeské obci Líbeznice dnes stojí krásná novostavba. Tento dům, označený jako „Blanka 26“, vypadá, jako by byl stvořen pro mladou rodinu, přesto je jeho majitelem 72letý Livio Zanotto.
Ačkoli pan Zanotto měl pozemek v malebné Líbeznici, většinu svého života strávil v rušné Praze. Jednou ho napadlo: Proč nevyužít tento pozemek k výstavbě domu, který by jednoho dne mohl sloužit i jeho synovi? Zajímalo nás, zda se rozhodovali mezi zděným domem a dřevostavbou, proč zvolili dům od Ekonomických staveb a jak se jejich příběh vyvíjel.
Hledali jste stavební společnosti na oba typy domů? Proč u vás vyhrál právě zděný dům a jak vás ovlivnila komunikace s jednotlivými stavebními společnostmi?
Na začátku našeho plánování výstavby domu jsme prozkoumali různé stavební společnosti, které nabízely oba typy staveb, a hledali jsme informace o výhodách a nevýhodách obou konstrukčních metod. Klíčovým momentem v našem rozhodování byla konzultace s rodinou. Rodinní příslušníci nám podrobně popisovali své zkušenosti s výstavbou, údržbou a komfortem bydlení ve zděných domech. Tyto zkušenosti nás přesvědčily o výhodách a odolnosti zděných domů.
Vzpomínáte si, co vás už při prvním kontaktu s Ekonomickými stavbami příjemně překvapilo, takže jste se pro ně okamžitě rozhodli?
Překvapilo nás několik věcí, díky nimž jsme si okamžitě byli jisti, že výběr Ekonomických staveb byl správný. Zaprvé, solidní přístup zaměstnanců ES. Dále nás zaujal typ domu, který nabízeli; byl přesně v souladu s tím, co jsme hledali. Co nás však překvapilo nejvíce, byla jejich schopnost rychle a efektivně vyřídit veškerou administrativu a získat potřebná povolení. To nám ušetřilo mnoho času
a starostí. Kromě toho byla cena domu velmi konkurenceschopná, a co bylo nejdůležitější, firma ES nám nabídla rychlý časový rámec pro dokončení stavby.
Podle jakých kritérií jste volili typ domu a proč? Nechali jste si odborně poradit od ES?
Klíčový byl rozměr našeho pozemku. Zvažovali jsme také naše budoucí životní potřeby a dispozici, velikost prostoru, aby domov efektivně sloužil naší rodině.
Měli jste po ukončení stavby pocit, že jste udělali stoprocentně správně, když jste zadali stavbu odborníkům? Při stavbě svépomocí byste ještě třeba nebydleli...
Po dokončení stavby nás naplňoval pocit spokojenosti. Rychlost a plynulost, s jakou probíhala celá stavba od vykopání základů až po předání dokladů ke kolaudaci, byly pozoruhodné.
Stavba začala 10. března 2020 a už 18. listopadu téhož roku jsme měli v ruce veškerou potřebnou dokumentaci. Naším hlavním cílem bylo vytvořit domov, ne vstoupit do složitého procesu stavby, a proto nám odborné provedení a řízení stavby odstranilo mnohé potenciální překážky a stres. Jsme pevně přesvědčeni, že pokud bychom se rozhodli pro stavbu svépomocí, stále bychom se brodili administrativou a technickými výzvami.
Co vám nové bydlení přináší a jaké máte nové možnosti, které jste v předchozím bydlení neměli?
Nové bydlení nám přináší nejen komfort bezproblémového parkování na našem vlastním dvoře, ale také klid a soukromí v naší zahradě, kde jsme obklopení krásnou zelení. Výhodou je i bezprostřední blízkost k Praze, která nám umožňuje snadný přístup do města, aniž bychom museli obětovat klidný život v menší obci.
TECHNICKÉ ÚDAJE
Dům Blanka 26
Dispozice: 4 + 1
Rozměry: 11,25 × 7 m
Zastavěná plocha: 78,8 m2
Užitná plocha: 121,1 m2
Cena v programu Zlaté ručičky: 3 250 000 Kč
Měsíční splátka v programu Zlaté ručičky: 15 718 Kč
Cena luxusní provedení: 4 900 000 Kč
Měsíční splátka luxusní provedení: 23 697 Kč
Dodavatel: Ekonomické stavby, www.ekonomicke-stavby.cz
www.ekonomicke-stavby.cz
Text a foto: Ekonomické stavby
06.05.2025 | Stavba
Tisk | Diskuze (0) | Sdílet článek Facebook Twitter Google