Izolační trojskla a dvojskla IZOS prošla sérií náročných zkoušek provedených nezávislými akreditovanými zkušebnami z České republiky a Německa. Na základě splnění všech kvalitativních požadavků jednotlivých zkoušek a celkového posouzení vhodnosti výrobku pro stavbu získala společnost HELUZ IZOS jako jediný výrobce izolačních skel licenci pro použití značky OSVĚDČENO PRO STAVBU.  Licenci propůjčil Svaz zkušeben pro výstavbu koncem roku 2022.

Izolační zasklení reprezentuje segment stavebnictví, jehož význam v posledních letech výrazně roste, a do budoucna nepochybně růst bude. Významně totiž ovlivňuje celkovou energetickou bilanci budov. V souvislosti s nestabilními cenami energií i problematikou globálního oteplování stojí stavebnictví před výzvou, která se týká nejen novostaveb, ale i rozsáhlého fondu stávajících budov. Vhodný návrh zasklení přitom představuje efektivní řešení zvyšujících se nákladů na vytápění a chlazení, pozitivně ale promlouvá i do problematiky zdravého vnitřního prostředí budov.

Izolační a akustická IZOS Acoustik v okenních rámech společnosti Vorlíček-PLAST s.r.o

„Zasklení a jeho umístění ovlivňuje, kolik peněz majitelé domů a bytů protopí v zimě, jestli jim nebude v létě doma horko nebo zda se budou cítit příjemně v dostatečně prosluněném interiéru,“ vysvětluje Ing. Jiří Weis, ředitel společnosti HELUZ IZOS.

Parametry zasklení lze při výrobě velmi jednoduše modifikovat a docílit tak specifických vlastností a výhod ve vztahu orientace budovy ke světovým stranám a k účelu místnosti. Pro jižní, východní a západní stranu jsou vhodná izolační trojskla s vysokým solárním faktorem, který zajišťuje dostatečný prostup tepelné energie ze slunečního záření. „Například výrobek IZOS ENERGY+ využívá díky unikátnímu typu pokovení tepelných zisků ze sluneční energie a tím pomáhá vyhřívat interiér. Jeho solární faktor dosahuje hodnoty 64 %, přitom si zachovává velmi nízkou hodnotu prostupu tepla zasklení Ug až 0,5 W/m²K. Získané teplo tedy neuniká zpět z interiéru,“ popisuje Ing. Weis. Při vhodné orientaci a dostatečné ploše zasklení mohou pasivní solární zisky významně eliminovat potřebu obnovitelných zdrojů energie na vytápění a tím snížit celkové pořizovací náklady na zdroj vytápění.

HELUZ IZOS

Pomocí správně zvoleného zasklení můžeme efektivně řešit různé stavební situace. Skla s vysokou světelnou reflexí například vyřeší přehřívání domu v případě, že nemůžeme nebo nechceme stínit okna žaluziemi. Významně díky tomu zvýšíme komfort bydlení a ušetříme za provoz klimatizace.

Majitelé domů u rušných komunikací zase ocení zasklení s protihlukovou fólií snižující venkovní hluk až na úroveň kolem 52 dB. Bezpečností skla pro změnu ochrání obyvatele domu před poraněním při případném pádu do skleněné tabule, která se díky kalení rozsype na neostré úlomky. Je-li sklo doplněno bezpečnostní fólií, výrazně eliminuje riziko vniknutí nezvaných hostů do našeho domu a chrání náš majetek proti vandalismu.

HELUZ IZOS

www.izos.cz

logo MessengerPoslat Messengerem